Oprah

Mám exekuce, můžu dětem založit dětské konto, aniž by mi ho exekutoři zablokovali, když je na vlastně na mé jméno??

Nebo jak to udělat jinak, pokud to jde, ale podotýkám, že nemám nikoho, kdo by si účet založil za mě.. Poradte mi.. Možná si říkáte, když mám exekuce, jak to že mám peníze na to založit dětem spořící konta.. Exekuce totiž splátkově platím, ale mám strach, že jestli zjistí, že mají děti časem na kontech víc peněz, tak že jim to prostě seberou.. Já sama budu exekuce platit minimálně 15 let.. Ale nechci prosím odpovědi typu, jako chudáci děti, že to jednou budou platit za mě, nebo jak jsem si udělala, tak to mám apod. na to jsem totiž dost alergická, a navíc se ptám na něco jiného, díky..

Nejlepší odpověď
tom004

Zablokují všechno,co je na Vaše jméno.Zřiďte dětem pojištění s dlouhodobým spořením.Jednak budou pojištěny,vkládat fin.prostředky můžete ,i mimo pravidelné měsíční,pojištění je na jména dětí,a žádný exekutor,ani soud,na ně nemůže.Pojišťovnu doporučit nemohu,ale to už si poradíte.

Další odpovědi
Michal Kole

Nechápu jak si může exekutor dovolit zablokovat účet kam chodí dlužníkovi třeba příspěvky na dítě nebo se jedná o nějaký společný účet dlužníka a jeho přítelkyně (NEJSOU manželé).

Za tyto NEETICKÉ situce může NEDOKONAlÝ zákon, který exekutorům NENAŘIZUJE zkoumat zda ty peníze jsou pouze dlužníka nebo i nezúčastněných o­sob.

Když o tom čtu co si exekutoři dovolují tak dostávám vztek.

Exekutorovi, jde taky o to, aby peníze rychle vymohl, tak nemusí jen házet klacky pod nohy, ale aktivně pomoct, např. najít dlužníkovi brigádu a zařídit u zaměstnavatele všechny formality a hlavně ZAJISTIT, aby dlužníka nový zaměstnavatel nevyrazil ve zkušební době, až se dozví, že je na něj exekuce.

Exekutor má mčenlivost a nezučastěné osoby dokonce nesmí být u jednání s dlužníkem, když zablokuje exekutor společný účet tak se asi logicky ta nezúčastněná osoba dozví, že na jejího přítele je exekuce.

Správně by měl exekutor ze zablokovaného účtu peníze nezúčastněné osoby vybrat a nezúčastněné osobě je OSOBNÉ odnést a omluvit se za příkoří.

Nebo na svoje náklady zřídit nezúčastněné osobě jiný účet a zařídit u všech plátců, aby te osobě posílali peníze na ten nový účet a hlavně platil te nezúčastěnné osobě poplatky za ten účet.

Snad si to přečte někdo z vlády a upraví příslušné zákony, aby řešení situce bylo nějak „morálnější.“

pokazdejinak

pokud splácíte dluhy, není spoření do pojistky to úplně nejlepší – pojistka se musí stále platit, pokud vám nějaký měsíc nevystačí peníze, může zbytečně vzniknout další dluh… pokud dětem otevřete nějaké spoření na jejich jména, taky se na to exekutor nedostane (a pozor ani vy, aspoň ne nějak jednoduše) – budou to opravdu peníze vašich dětí…
skoro všechny spořící produkty se dají uzavřít i na nezletilé – účty v bankách, stavební spoření, spořící účty i investiční fondy – doporučuju, poraďte se s nějakým fin.poradcem, ať neplatíte zbytečné poplatky apod.

arygnoc

tohle je spůsobeno životním stylem.

naposledy jsem posepsal nějaký dluh v roce 1981, když jsem kupoval družstevní byt.

jsme mamonářská společnost, žijeme na dluh.

proč chcete (kupujete) to, na co nemáte?

proč jste to nechala dojít až k exekuci?

(srry, ale tohle fakt nechápu).

cituji: „Ale nechci prosím odpovědi typu, jako chudáci děti, že to jednou budou platit za mě, nebo jak jsem si udělala, tak to mám apod. na to jsem totiž dost alergická, a navíc se ptám na něco jiného, díky..“

a co jiného čekáte?
a nebuďte alergická, protože je to pravda, takže vaše alergie je neopodstatněna.

neříkejte, že jste alergická, jste (píp).

(tohleto mě vytáčí ještě víc jak politici)