Avatar uživatele
Rokio

Máte spořicí účet, nebo jenom běžný účet?

Spořicí účet v současné době jenom sotva pokryje inflaci. Na druhou stranu máte peníze téměř okamžitě po ruce a je to dobré místo na ukládání finančních prostředků v podobě rezervy či na horší časy, pokud není žádná lepší alternativa.

Zajímavá 0 před 2178 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

jiná odpověď

Finance jsou dost citlivá oblast. Nemyslím si, že ti je něco
do toho, jak lidé ukládají nebo zhodnocují své prostředky.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Mám jenom běžný účet.

A to jenom proto, abych mohl pomocí internet bankingu pohodlně ovládat své finance. O nějakém spoření u bank nemůže být ani řeči.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Mám jenom běžný účet.

Nikoli spořící (ten účet sám nespoří), ale spořicí (=sloužící ke spoření) účet nemám přesně z toho důvodu, jaký uvádí Kepler.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
independent

Ano, mám spořící účet.

Na běžném mám úrok 0,01% a na spořícím 0,02%, používám to jako odkládačku peněz

Upravil/a: independent

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Professional

Mám jenom běžný účet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ano, mám spořící účet.

Ano, spořicí účet mám, za dobrého počasí je na něm nyní 1% (dobré počasí = splnění některých podmínek). Jsem si vědom toho že to na zbohatnutí není, ale pokud mi nějaké peníze maj někde viset tak radši tady než na BÚ. Na BÚ mám prachy na běžné platby plus nějaká rezerva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mám jenom běžný účet.

Spořící účet jsem míval, ale s tak nízkým úročením v dnešní době nemá smysl jej mít ani na něj cokoliv odkládat. Naopak se vám spíš prodraží, protože pro spořící účty jsou typické vyšší poplatky za jakoukoliv operaci, takže co získáte za rok na úrocích to snadno ztratíte jen tím že prostředky převedete na běžný účet a takový poplatek se hned započítá 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

například lidé kteří nakoupili prakticky kdykoliv bitcoiny jen na jejich držení vydělávají ročně mnohem více než nabídne kterýkoliv spoříčí účet … zdá se že bitcoin je momentálně nejlepší odkladiště úspor pokud mají být v čase navyšovány.

před 2178 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Bitcoin mi připadá dost nejistý. Jo Ti co si ho před 5 nebo kolika lety koupily za pár halířů jsou v pohodě. Ale co Ti co si jej koupili teď před vánoci?

A spořáky: No obecně jsou teď naprd, mají smysl jen tamkde se člověk vejde do nějaké akce. Mám 1%, nutnost 5× nákup kartou, limit 250 tis., poplatky za převody 0.

před 2178 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

ivzez: Proto jsem přidal do možností odpovědi ankety možnost Nechci odpovědět. a jiná odpověď Jinak máš pravdu, že toto téma je poměrně citlivé.

před 2178 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek