Oprah

Ucet ve Svycarsku

Mam zalozeny ucet ve Svycarsku,ale v Cechach zadny nemam,proto bych chtela vedet,pres jakou nasi banku mam penize na pokladne vlozit aby mi je do Svycarska prevedly.Slysela jsem ze to kazda banka nedela.Dela to vubec nejaka?U nas si ucet nemuzu zalozit kvuli exekuci.Jinak penize budu vybirat kartou.

Nejlepší odpověď
kropitko

A co využít služeb pošty??Podle mého stejně jako posíláte peníze složenkou tady,tak by to mělo jít i do zahraničí?!

Koukněte sem,jde to,našla jsem to:::

http://www.cpos­t.cz/cz/sluzby/pe­nezni-sluzby/

Další odpovědi
ReHu

To přesně to čecháčkovství. Někomu se dluží, je vypsaná exekuce, ale já nic nemám, (v Čechách), já nic platit nemůžu. Ať to za mě zaplatí ostatní.

Miroslavst

Já bych to udělal takto:
přes internet bych si založil účet na paypay. Na tento paypay účet bych poštovní poukázkou uložil peníze. V nastavení účtu paypay bych zvolil jako transakční účet ten účet ve švýcarsku a následně jakmile by na paypay účet došly peníze, bych je převedl na ten transakční účet.
Pak už jen vybírat kartou jak píšete.
Doplňuji:
Jelikož uživatel vagra nedovoluje být kontaktován, odpovídám zde. Jak by odpověď vypadala? Úplně stejně.
Jde o to, že pokud povinnému musí zbýt nezabavitelné minimum, tak z těchto peněz musí zaplatit nájem, elektriku popř. další poplatky. K tomu zřejmě slouží účet nebo prostě chce nakupovat v obchodě.
Jenže jak to udělá exekutor? Zablokuje celý účet a na nic se neptá.
Jako věřitel pokud bych byl, bych musel ctvít zákon. Pokud dlužník-povinný prostřednictvím exekutora zaplatí část dluhu a zbyde mu právě to nezabavitelné minimum, tak ať si s ním dělá co chce.
Takže znovu odpovídám: Odpověď by byla stejná.

kropitko

Odpověď na Vaši otázku neznám,ale chtěla bych Vás upozornit na to,že sice pravomoce českých exekutorů za naše hranice nesahají,ale pokud se nějakým způsobem dozví,že vlastníte účet v zahraničí,tak věřitelé mohou požádat tamní orgány(soud)o na­řízení exekuce.....

Zlatonka

Kropitko nemáte pravdu.Švýcarsko je jedna z mála zemí,která má bankovní tajemství,takže nikomu neprozradí kolik peněz na účtě disponuje.Já ho tam mám též,také z důvodu exekuce,a půjčku jsem vždy platila.Ale jelikož mi zde kvůli 5 tis.měs. zablokovaly celý účet na několik let,tak jsem to vyřešila takto.Znám i případy,kdy někteří Švýcaři mají dům i auto,a pobírají sociální dávky.Protože banka mlčí..

vagra

Miroslavste.Jak by vypadala vaše rada,kdyby jste byl věřitelem tazatelky?

Miroslavst

Jelikož uživatel vagra nedovoluje být kontaktován, odpovídám zde. Jak by odpověď vypadala? Úplně stejně.
Jde o to, že pokud povinnému musí zbýt nezabavitelné minimum, tak z těchto peněz musí zaplatit nájem, elektriku popř. další poplatky. K tomu zřejmě slouží účet nebo prostě chce nakupovat v obchodě.
Jenže jak to udělá exekutor? Zablokuje celý účet a na nic se neptá.
Jako věřitel pokud bych byl, bych musel ctvít zákon. Pokud dlužník-povinný prostřednictvím exekutora zaplatí část dluhu a zbyde mu právě to nezabavitelné minimum, tak ať si s ním dělá co chce.
Takže znovu odpovídám: Odpověď by byla stejná.