weronika

jste věřící? v koho nebo v co věříte?

zajímá mě. jak to vidíte vy..ať už věření v boha nebo věření na osud…
Já jsem křesťanka a Katolička..věřím v boha a zpívám ve schole.
v co nebo v koho věříte vy? nechtěla bych aby se to zvrhlo v to např.ty si blbý že nevěříš v boha atd.. jenom taková nevinná konverzace…
tak pište a nestyďte se za svou víru 😉

Nejlepší odpověď
anonym

nevěřím v boha, ale věřím v...

Věřím hlavně v sebe.Jsem si sympatická,mám se docela ráda,umím se o sebe postarat a někdy si i rozumím:D. Pokud mám věřit v něco vyššího,volím matku Přírodu. Pokládám se za její výtvor,jsem její součástí .Její moudrost a fantazie je nekonečná,každá její součást je jedinečný výtvor.Z ní jsem vzešla, a v ní také jednou skončím. A hlavně-v mechu mě netlačí kolena.a v lese mají stále otevřeno..:D
Doplňuji:
Když už „víra“, tak nejbližší jsou mi agnostici.

Další odpovědi
Amie

nevěřím v boha, ale věřím v...

Murphyho zákony… Pravdivé a vždy se vyplní.

Jinak jsem sice křetěná, ale do kostela nechodím a ani se o tom u nás doma nemluví. Pouze prababi čas od času něco řekla. Ale jinak mi připadá, že ti co v něco věříjako by měli větší důvod proč žít, než ti bez víry co jakoby spíše přežívají.

anonym

jiná víra v boha

Věřím v Boha, nebo Vyšší moc. Nepřemýšlím o tom, jak to nazvat. Jsou energie, které jednoduše ovládají naše bytí ať to připouštíme, nebo popíráme.
Nehraju si na věřící podle náboženství. Je-li Bůh, tak s kastováním věřících také problém nemá.

jmhad

nevěřím v boha, ale věřím v...

Doplňuji:
materialistickou dialektiku

anonym

jiná víra v boha

Verim na to , ze " nahore " ted spolu hraji karty – Ježíš Kristus, Buddha, Mohamed .. a nevim kdo jeste a smeji se nam " na zemi " , ze jaci jsme tu blazni. 🙂

  • iv-

MK44

nevěřím v boha, ale věřím v...

Věřím v lidi. Tvrdá řehole, přiznávám. Často ta víra visí na vlásku. Ale o nikom jiném reálném, kdo se může snažit konat dobro a najít či vytvořit smysl bytí, nevím. Dovíme-li se, že nejsme ve vesmíru sami nebo že má nějakého zodpovědného původce, pak ten seznam třeba rozšířím 🙂.

anonym

jiná víra v boha

Doplňuji:
Věřím Bohu. To znamená nejen v Jeho existenci (jako spousta lidí), ale Jemu samému. Člověk je stvořen Bohem k Jeho obrazu, AYB s Ním měl osobní vztah. Je jediným stvořením, které neplní pravý účel své existence a snaží se vymyslet si nějaký vlastní „smysl života“. TO je však vzpoura vůči Božímu řádu a má své tragické důsledky (počínaje veškerým zlem ve světě a konče věčností v popíraném pekle). O tom, kde bude člověk trávit věčnost, si rozhoduje sám tady a teď, neovlivní to ani fraška nazývaná křtem (jako dítě), ani snaha dělat dobré skutky nebo dodržovat nějaká idská nařízení, jimiž si prý člověk zaslouží Boží přízeň. Bůh řekl naprosto jasně, CO od člověka očekává a proč, CO udělal pro něj a proč. Ateista ne jeexistující lidský druh, protože ve skutečnosti každý člověk VÍ, že Bůh existuje, a jen to ve své hlavě marně popírá. Je to nejzhoubnější pošetilost, protože na konci toho sebeklamu je kruté poznání tohoto tragického omylu a nekonečné nepředstavitelné utrpení, které si člověk svým odmítavým postojem sám zvolil. Můžete se o tom sami přesvědčit. Neodkládejte osobní setkání s Bohem, smiřte se s Ním včas!!!
http://video.go­ogle.com/vide­oplay?docid=11043300­24189142166&hl=sk

Pravoslavní

nejako v tomhle nemam přehled co jsi napsala,proto jsem neco dala abych mohla napsat ,ale verim v boha.

jendahun

jiná víra v boha

Jsem křtěný katolík,ale toto náboženství je mi celkem ukradené.Nemůžu věřit,když má bůh na zemi takové zástupce jako je Duka a jemu podobní.Bachratí pedofilní knězi a když jsou věřící takoví pokrytci a chameleoni.Snad věřím v boha v ženské podobě,aspoň když jsem se párkrát probral z narkózy,viděl jsem Madonu.
Věřím v ducha přírody který je ve všem živém a neživém,ve stromech,zvířa­tech,v kamenech i v horách,v počasí a větru i dešti.Mám tedy blíž k pohanskému náboženství.
Doplňuji:
Vidím to podobně jako Ocko.

Kohut57

jiná víra v boha

Opírám se o vlastní empirie, lidem zas tak nevěřím. A zkušenosti s transcendentními kontakty a zázraky mám, proto soudím opatrně a víc naslouchám. Řídím se " Nezobrazíš boha svého" , i když jsem malíř. Stále se učím a objevuji v okolí a v sobě. Čím víc toho vím, tak ; " Vím , že nic nevím".