jjj123456789

Jak někdo může nevěřit v Boha?

Nejlepší odpověď
Drap

Stejně tak jak někdo může věřit. Je to naprosto srovnatelné.Dos­tatečně průkazné vědecké důkazy nejsou ani pro ani proti. Kdo chce věřit věří, kdo nechce nevěří

Další odpovědi
mosoj

Přesvědč mně něčím abych v něj věřil ! Jedinou věcičku, kterou udělal pro dobro lidstva.- To že prý stvořil svět a lidi, tím se moc nevyznamenal, alespoň v této podobě.

marci1

A proč ne ? Každý ať si věří nebo nevěří v co chce a na co chce. Každý se rozhodne jistě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Musí si na to přijít sám. 🙂

led

Každý človek v niečo verí, ale to neznamená že to musí byť práve viera v akúsi nadpozemskú bytosť. Môže to byť aj viera v človeka, viera v prírodu, ba nájdú sa ľudia, ktorí vyznávajú vieru v samého seba.

anonym

Já nikdy věřit nebudu,jsem ateista.

Mc Merkurion

spíš,jak někdo může věřit v boha…

klumprt

Třeba k tomu nemá žádný rozumný důvod.

Adula.57

Tahle otázka bude u každého uplně jiná. U mě je to zase naopak. Jak někdo může věřit v Boha?

arygnoc

viera v boha bola a je vštepovaná už do hláv malých hlúpučkých detí, ktorým dospeláci nevedeli odpovedať na 300 otázok denne (tak toje, tak to urobil boh).

no a títo prostáčci buď nadobudnutým vzdelaním prezreli a ich viera v nadprirodzeno sa stala iba formalitou (ako je i u mnohých „skutočne“ veriacich), alebo nepochopili realitu života a veria ďalej a spoliehajú sa na pochybného pomocníka.

tudíž otázka je vlastne, ako je možné, že ľudia stále v boha veria?
je to jednoduché – za pár odrecitovaných veršíkov im je odpustené a ich „čisté“ duše sa zasa môžu troška zaprasiť hriechmi (od zácisti, ohovárania, kradntia až po enávisť, vraždu – veď pár zdravasov to zasa spraví).

a podobne je to i v iných náboženstvách, nie iba v kresťanstve – allahovi bojovníci budú v raji obklopenní pannami a nebudú musieť súložiť s kozami a ktovie čo im je ešte nasľubované.
no nie je to úžasná vidina?

;-Q

Mirdas

Zřejmě bych i věřil, zda budu mít důvod že existuje.
Jinak dost zavádějící otázka, zřejmě úmyslně.

honza19hk

uplně jednoduše.Kdo by taky věřil blábolům co někomu nakecá církev.

talka

To mosoj: De nihilo nihil fit. – „Z ničeho nic nevznikne.“ (Lucretius)

Mapel

Jak někdo může věřit v něco co neexistuje. Není žádný důkaz o jeho existenci. Je to pohádka pro dospělé, aby zpovědí idčinili svá hříchy a zůstali před sebou čistí. Je to zvrácenost. Ve jménu Aláha zavraždili. Vyzpovídají se, jsou očištěni a jdou zabíjet znova. Proč bůh toto schvaluje? Pokud existuje, tak je to velká zrůda a nikdy k němu nebudu vzhlížet.

Kelt

Každý člověk v něco věří. A nezáleží, zda to nazveme – Bůh, Nadvědomí, síla přírody nebo jinak. Když v něco věřím, nebo nevěřím, mám určitý názor, přesvědčení, který předpokládá, že v něco věřím. A to nemusím se vědomě k dané věci hlásit.

Roman71

Víš, je v tom jisté pohodlí. Víra v Boha tě vede k zodpovědnějšímu přístupu k životu, ale většina lidí si chce žít po svém, nehledě na následky. Ta spousta lidí ve světě žije podle přísloví: „Jezme a pijme, neboť zítra máme zemřít.“. Raději nebudeme ničemu věřit, nic nebudeme zkoumat, nad ničím nebudeme přemýšlet, abychom náhodou nepřišli na to, že za svou existenci vděčíme Bohu – Stvořiteli.

Důkazy Boží existence jsou všude kam se podíváš. Už i tak malá buňka, ze kterých jsme stvořeni, nese jasné známky cílené konstrukce. Upřímní vědci uznávají, že za všemi těmi úžasnými známkami života stojí něco vyššího, něco co přesahuje hranice omezeného lidského chápání. Buňka je úžasný živý stroj s informacemi DNA, vlastně chemická továrna s dokonalou infrastrukturou, recyklačním systémem a konstrukčním plánem k reprodukci podle přesně daného úseku DNA a zásobou tisíce bílkovin, bez kterých by nemohla existovat ani fungovat. Každá buňka v těle se stává přesně tím, čím se má stát. To jasný důkaz cíleného konstrukčního záměru. Nic takového by neřízenými procesy vzniknout nemohlo.

Když nasypeš elektronické součástky na hromádku, vznikne z nich po miliónech let funkční přístroj? Nebo, zkus na pláň u lesa přivézt stavební materiál a sleduj, zda se z něj sám nepostaví dům? Pravděpodobnost, že by život jak jej známe, vznikl sám od sebe, by se dala přirovnat k pravděpodobnosti, že dokonalý slovník vznikl explozí v tiskárně.

Roky jsme svědky toho, že život vždy pochází z života již existujícího. Takže jednoduchá otázka na závěr mé odpovědi:
Kdo Živý dal původ životu na zemi? (p.s.: náhoda to rozhodně nebyla)

postcd

třeba protože ho více láká hraní pc her, koukání na tv nebo čtení novin. uvěřit možná chce snahu, pokoru a vědomí si vlastní malosti a nedokonalosti, tyto schopnosti a vlastnosti nemá mnoho lidí.

cochee

Znáš spojení „Blahoslavení chudí duchem, neboť…“ ? Mělo by to být z té nej knížky křesťanské náboženské odnože. (U jiných, jako jsou slimáci nebo budhisti, to asi bude taky, akorát v jiném znění.) Ve skutečnosti to má být „slabomyslní chudí duchem“ – nevědí totiž, co se svým duševnem a potřebují na to nějakou berličku. Pána Bůčka.
Doplňuji:
N.B. úplně mimoděložně: Prosím některé zdejší spolupřispívající, aby se oprostili od debilního používání slova „zda.“ Jednak je to blbě a druhak se mi z toho otvírá kudla v kapse. Já jsem ho tu snad neviděl použít ve správném kontextu.

nnn1

Věříte, že existuje vítr? A proč? Copak jste ho někdy viděli? Nikdo nemohl vidět vítr, mohl pouze vidět jeho činnost (jak hýbe s listím…). To samé s Bohem. Žádný člověk ho neviděl (Jan 1:18), ale jsou vidět důkazy o jeho existenci (Žalm 19:1). Třeba Bible. Byla napsána před tisíciletími (viz stáří nalezených svitků od Mrtvého moře např zde: http://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/2001120?q=s­vitky+od+mrtv%C­3%A9ho+mo%C5%99e&p=par ) a přesto jsou v ní vědecky přesné informace (Job 26:7 – Země není ničím podpírána; Izajáš 40:22 – Země je kulatá). Také rady pro lepší život – jak co se týče dodržování hygieny (Marek 7:3 – tradice umývání rukou před jídlem), tak pro lepší vztahy s lidmi (Jakub 1:19 – rychlý k slyšení, pomalý k mluvení, pomalý k zlobě) atd. Samozřejmě neuvádím všechny verše, to by jich bylo spousta.
Nemyslíte, že už jen to, že se Bible dochovala celá, je něco jako zázrak?

talka

Souhlas se vším!
Také žádný světový vědec nedokázal neexistenci zázraků Syna Božího.
(talka)

led

Mapel „Jak někdo může věřit v něco co neexistuje. Není žádný důkaz o jeho existenci.“

Ale nejestvuje ani dôkaz o jeho neexistencii.
A bez dôkazov, nie je istota.

led

arygnoc veľmi, až priveľmi zjednodušený pohľad. Viera v božiu moc,má hlboké historické korene, nie je to len otázka kresťanského Boha, ale samotná otázka akéhosi iného života, spôsobu bytia hmotného i nehmotného…
Boh ti môže odpustiť, ale odpustíš ty sám sebe? Toto je dilema s ktorou musia „hriešnici“ bojovať.

arygnoc

led, súhlasím, je to jednoduchý pohľad.
ale o tom práve viera je, veď „prostí duchom budú blahoslaveni“ (prostí = nevzdelaní), tým môžete nakukať čokoľvek.

a prostému človeku iba prosto môžete povedať/ukázať, že sa mýli (napr. zázrak nelieči, penicilín áno).
takže nejaké odporné odborné elaboráty nemajú zmysel. 😉

;-Q

led

arygnoc, ale podľa vašej teórie by potom tí vysokovzdelaní ľudia „vzdelanci“ nemali veriť v Boha. A koľko vzdelancov nájdete medzi veriacimi…

arygnoc

vzdelaný sa nutne nerovná múdry.

;-Q

cochee

Musím poopravit svou N.B. v odpovědi – Kelt má „zda“ správně. Omluva. Měl jsem na mysli to druhé „zda.“

gagaga

nikdo ho nikdy nevidel..neslysel…
dokonce se domnivam, ze nema ani telefon ..
a to uz je samo o sobe dost podezrely..
:p

  • iv-

arygnoc

  • iv-, volať sa mu dá, ale má stále obsadené.

pozrite na tie tisíce/mlióny ľudí, čo sa ho denne dovolávajú a nič.
no, asi si odskočil na ambru. však to „je boží“, nie?

;-Q

gagaga

aha :)
tak nekdo ma takove nesplnitelne prani a ja mam take jedno ..
nesplnitelne :(
aby jste prestal kourit..
ale to se spis dockam toho panaboha :p

ale kdyby preci..nekdy v zivote byste k tomu ary " dospel " , urcite mi to napiste :)
:p

  • iv-

arygnoc

som taký prostý neveriaci – nechlastám, nekradnem, nezabíjam, za ženskými nebehám, truhlice zlata za háby neprehajdákam, … – cigárko mi je jediným potešením (ešteže drahá vie po slovensky iba „do riti!“, takže mi nevynadá).

leda by ten „hore“ došiel medzi nás.
takže po bohu ste hneď druhá v poradí, tám vedieť, že už i ten jediný pôžitok som si odoprel. 😉
ale mám obavy, že k tomu nepríde.

;-Q

arygnoc

nj, zasa tu mám šotka, snáď ste pochopili, že " tám vedieť," je vlastne " dám vedieť,". 😉

;-Q

gagaga

ja mam ary jen zakladku, ja se toho ani nevsimla :)
ale jinak diky
a pani naucte jeste par slovicek navic
nebo ji jich jen par napiste, a ona Vam pak ty listecky podle potreby muze jen ukazovat :p

RyuzakiKate

Hehe, „Zavolej mi do klubu, zažiješ něco… božského.“ ;D