SonsyMite

Víra v Boha

A proč vlastně věřit?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaktoze-je-v-dnesni-dobe-porad-docela-dost-vericich

Nejlepší odpověď
anonym

Tak nevěř, hlavně buď čestný a slušný, miluj sebe,svoji rodinu a přátele,pomoz tomu,kdo potřebuje aspoň úsměvem, nebo slušným pozdravem, snaž se nepomlouvat a neponižovat ani sebe,natož jiné, buď hrdý,mluv s každým tak,abys neublížil, i když tohle všechno je někdy hrozně těžké, aspoň se snaž, já se taky snažím

Další odpovědi
anonym

Někdo má potřebu věřit, někdo ji nemá. Někdo se k víře propracuje dlouholetým studiem, někdo zážitkem v životě, který není schopen pochopit bez toho, že by akceptoval náboženství.

Obrátím dotaz – proč věříte tomu, že 2+2 = 4? Dokážete to nějak rozumně vysvětlit? Proč věříte tomu, že kámen není živý? Jen proto, že s Vámi neprobírá anglická slovíčka? Prostě jsou věci, kterým z nějakého důvodu věříme a nemáme důvod o nich přemýšlet nebo pochybovat. Tak je to u věřících s jejich Bohem.
Otázku víry probírat třeba není. Ta může být pro každého o úplně jiném významu.
Pravdou je, že úplně každý člověk na světě v něco nebo někoho věří. Tak proč by část lidské populace neměla věřit v Boha? Komunismus byl pro změnu o víře v učení Marx-Leninismu. Také to byla víra v něco a někoho.

Proč věřit? Proto, aby člověk měl ve svém životě vyšší cíl, vyšší smysl veškerého svého konání.
Nebo možná proto, že někdo se upíná v Bohu, jako ke své poslední naději. Víra mu dodává sílu a energii.
Pro jiného může být útěk k Bohu únikem před nepříznivým osudem.
Ve jménu Boha se samozřejmě konala i spousta nepravostí (inkvizice, křížové výpravy, misionářství).
Řídit se pouhým desaterem by vzalo práci soudům. Tak je tento jednoduchý „nástroj víry“ důkladný ve své prostotě. Víra v Boha učí lásce a pokoře. Myslíte si, že třeba tady na Odpovědích.cz by jí nebylo zapotřebí?

ten který je

Na to musíš během svého života přijít sám zda ano či ne.

bestanswer

http://www.you­tube.com/watch?v=Aj­Hk9nKUNNs
Doplňuji:
je rozdíl mezi vírou a bytím manipulován a cpát ostatním svou „víru“.

Lakeysha

dyk tě nikdo nenutí, je 21.století a žiješ v moderní zemi, můžeš si uctívat třeba králíčka Energizera, jestli chceš a nikdo ti to nemůže zakázat. Takže ti nikdo nemá co vyčítat ani ateismus…

Kohut57

Víra je věcí osobní zkušenosti. Proč velcí vědci a umělci většinou mají transcendentní zkušenost ? Není to tím , že se potkali s něčím, co je mnohému nedostupné. Nejsem nábožný, ale mám víru. Osobní zkušenost s nevysvětlitel­ným,se zázraky. To ve mne vzbudilo pokoru k soudům a výrokům o nadpřirozenu. Čemu neveřím, je poznatelnost . Více poznání ruší vše poznané. Kdo ví, jestli ty, já oni, jsme skuteční. Jeli vědomí za životem, tedy po smrti,pak je vše úplně jinak, než si myslíme. Materialismus může být zcela zcestný. Omezení našimi smysly nám velkou šanci poznání nedává. Proto je mnohé mimo naše chápání i představu. Lidé s nadpřirozenými schopnostmi jsou určitě pozoruhodní.