Může člověk dělat zázraky jako byl Bůh?

V pohádkách je běžné že zde lidi dělají zázraky a nikomu to nevadí, problém nastává už u; sekty, náboženství, politiky, podnikání, umění, reklamy, atd. Podívejme se jak se třeba zázrakem promění levný technický líh v drahý alkohol, občas se někomu toto ekonomické kouzlo nepovede, a mnoho lidí oslepne nebo v nemocnici zemře. Nebo zase někdo slíbí lidem eliminování nezaměstnanosti a potom nažene mnoho miliónů lidí do plynových komor a zde je povraždí jako dobytek. To co se dělá dneska s potravinami to je taky veliké konzumní tajemné kouzelnictví, jak je možné že uzeniny obsahují jenom velmi málo procent masa, co je asi ten zbytek, pokud máte rádi uzeniny, nechoďte se dívat tam kde se průmyslově vyrábějí, stali by se z vás brzo vegetariáni.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ne

Ne nemůže. Pleteš páté přes deváté a otázka je opět zmatený blábol.

Další odpovědi
annas

To je relativní

Nesmyslný dotaz.

Člověk může vykonat jiné zázraky, jak je možné si přečíst.

„Hádají se tři rabíni, kdo z nich dokázal vetší zázrak. "Poslouchaj, co mně se stalo: jdu ze šábesu z polany, přes louky a kopce, krásnej den – a najednou, nebich, průtrž mračen – a já jen tak nalehko; tak jsem takhle máchl rukou a stal se zázrak: všude kolem liják a jen nade mnou krásný den. Tak jsem došel domů úplně v suchu!“

Druhý si přisadí: „To nic, to já tuhle byl ve Varšavě, vědej, jak tenkrát tak hrozně hořelo – spím v hotelu, probudím se a koukám: hotel hoří, celej pokoj v plamenech a plno kouře. Tak jen takhle máchnu rukou a stal se zázrak: všude kolem požár, jen kolem mě čistý vzduch a chládek. V klidu jsem vyšel z hotelu a nic se mi nestalo!“

A ten třetí se ušklíbne: „Podívaj se, podle mne voni jsou uplný břídilové. To já jednou jedu z Vídně, vlak ma zpoždění – hlad mám, že nevidím – a vtom jsme zastavili na jednom nádraží, tak vyběhnu z vlaku ke stánku na peróně; maj tam krásnou vypečenou husičku, jen se na ni srdce smálo – jenže, ausgerechnet, je šábes a to, jak víme, takový trejfe nemůžem – jenže hlad je hlad. Tak jen tak máchnu rukou a stal se zázrak: všude kolem šábes, jen nade mnou pondělí!“
http://www.pi­xy.cz/osobni/zid­.html

JájsemRaibek

Ano

Roman71

Pokud Bůh člověku (svému ctiteli) umožní, tak ano.

Něco jiného je magie. Tam je zapotřebí rozlišovat mezi takzvanou bílou a černou magií. Bílá magie je na oklamání přihlížejícího využito fyzikálních jevů, o kterých pozorovatel nemá tušení. Černá magie už zavání využíváním schopností démonů – padlých andělů. Od toho raději dál..