Avatar uživatele
dolik

Je to věc každého z nás.Ale je správné platit pupkaté církevní hodnostáře za to,že v něco věřím?

Mimochodem.Platíme je všichni,ať jsme věřící,nebo bezvěrci.
Doplňuji:
Tady je asi někdo pěkně natvrdlej.Určítě jsem toho nenamlel tolik,aby to bylo páté přez deváté.Tato otázka zřejmě nepadla na úrodnou půdu.Já jsem nevěřící a představte si vy chytrej,že ty pupkáče(nezřídka pedofily)platím taky,proti své vůli.A týká se to toho,který je.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dolik

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, hanny 2 před 4688 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

co, že platíte za to, že věříte, je vaše věc, ale proč musíme platit i my, co nevěříme?
Doplňuji:
ad žolík:

cirkev tady nebyla vždy a doufám, že vždy nebude.

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ale ale !! Proc tak zhurta ? Otazka mohla byt polozena i bez urazek – kohokoliv . At cirkve , nebo nekoho z odpovidajicich. A ted sup do me. ! ☹ -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Jedním z bodů kodexu tohoto portálu,je slušnost,a vzájemné nenapadání.Neuškodí nikomu z nás,si ho občas připomenout přečtením.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Hošánku, i když zdaleka nepatřím do skupiny ortodoxních věřících, vždy bezvýhradně respektuji několik základních atributů mezi které náleží slušnost ve vyjadřování, respekt ke svobodě vyznání, úcta k výsledkům práce druhých a fakt, že také cirkevní hodnostáři jsou státními zaměstnanci a přes některé výhrady určitě pracují lépe, než většina našich současných politiků!!
Objevit se náhle na těchto stránkách a dávat neomaleně volný průchod své nevymáchané „ústům“ dokáže s prominutím každé boží hovádko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Melete páté přes deváté.Když v něco věříte,tak je to zpoplatněno?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Taky jsem nevěřící, nebo alespoň takl nevěřící jak je to v naší společnosti chápáno. Osobně jsem přesvědčen , že každý v něšco věříme ať už si to připouštíme nebo ne.
Plaqcení se mi třeba také moc nezamlouvá, ale lepší platit i z mých peněz kněze, než třeba žoldáky které posíláme např do Afganistánu. Co nám Afganistán udělal a proč mám platit na jeho obnovu a výcvik jejich armády ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

To je v pohodě, panbíčkáři mi zas platí část odvozu odpadků, přispívají na hromadnou dopravu, vzdělávání jiné než co by církev (věřící) ráda do našich hlav nacpala. A platí další drobnosti mého každodenního života. I pobyt v psychiatrické léčebně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Aga

Neplatíš je, rozhodně ne za to, že v „něco“ věří.Jsou to normální zaměstnanci a proto mají za svou službu nárok na mzdu.Mimochodem jsou to všechno vysokoškoláci a stát je do této platové kategorie ani nepočítá.Jistě najdou se mezi nimi lidé,kteří špiní sebe i církev,kterou zastupují, ale je spousta kněží, kteří pracují více než jiní lidé a svým životem dávají svědectví velkorysosti a oddanosti ve službě druhým.Kdyby byly církvi vráceny všechny majetky,tak by je mohla platit sama, ale tak je musí platit ministerstvo kultury a to taky není běžné jinde ve světě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

když se zamislíte nad tím co a zaco platíme,vždy se platilo je jedno kdo věří a nevěří,ta církev tady byla vždy a bude.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
moment

Chirurga, kterého jste dosud také doufám nepotřeboval, ochoten platit jste? I kdyby byl některý z chirurgu pedofil?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dolik

Já jsem kárán?Přece jsem položil jasnou stručnou a myslim,že i slušnou otázku.Dostal jsem odpověď od člověka,který ji absolutně nepochopil a který odpovědél neslušným způsobem.Plácám páté přez deváté.

před 4688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
philip2

Slušná je, pederasti jsou všude, proč by neměli být v kléru, to by nedáválo sensus. Že je někdo vztahovačný …

Jednoduchá odpověď: naprosto to chápu, stát je sekulární, a taky se to podle toho řeší: cerkve a náboženské společnosti dostanou zpátky majetek, to je restauratio, a od roku 2030 nebudou stát daňové poplatníky ani haléř.

Pokud máme sekulární stát, myslím, že to tak má být, ne?

před 1342 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Doliku , opravdu si prectete nekolikrat po sobe vasi otazku. vy pisete , proc mate platit za to , ze v neco verite … pak zase , ze jste neverici … ja to take nepochopila. A pak , ze pupkate cirkvi – v nasi obci je farar a ten je hubenej jako lunt. a k tomu ostatnimu uz se vubec nebudu vyjadrovat.
Ja tady mam proste urcite lidi rada , ale i kdybych nemela , snazim se to tady lidem , ale i sobe zprijemnit … tak jestli vas neco dnes nastvalo , zapijte horkost panakem a vratte se s dobrou naladou. Urcite to dokazete. 🙂 Me take stve dost veci , to je jasne , ale napisu si s vetsim nadhledem. Pisu take obcas blbosti , ale neurazim. Nezlobte se , nepoucuji , jsem proste takova " spravedliva ". hezky vecer. -iv-

před 4688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dolik

Já tedy nevím,kdo tady uráží a nevím koho jsem urazil tím,že jsem se ohradil proti odpovědi ten který je.Jen prostě narážím na skutečnost,že na jedné straně stojí proti sobě nezměrná bída a utrpení a na straně druhé blahobyt(proto ty pupky-obrazně).A je to právě církev,která bez mrknutí oka přihlíží tomuto utrpení a hrabe a hrabe.Tak jsem se nad tím jen tak zamyslel.Člověk,kte­rý je na tom zle,musí odevzdat část svých skromných příjmů pro ty,kteří mu slibují něco,o čem asi sami nejsou přesvědčeni(myslim, že nemají důkaz),ale bez nejmenších známek studu z těchto příspěvků tyjou.Ale to je na dlouhou debatu a tu církev jsem zmínil jen proto,že právě ona by měla bojovat,nebo se snažit dělat něco ve prospěch chudých a bezmocných.

před 4688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
philip2

Bylo by vhodné, než začneš tvrdit něco o „pupcích“, zjistit si alespoň základní informace. Jinak můžeš být považován za idiota.

Arcibiskup pražský, primas Český, nemá čistého ani K 20,000.00 mě­síčně. Uvážíš-li, že je to někdo, jako předseda vlády, který nás stojí měsíčně statisíce, tak mi to nepřijde jako „blahobyt“. Ono když se kolem toho kleru pohybuješ, tak zjistíš, že většina farářů sice nepočítá každou korunu, ale to je taky tím, že jsou celibátníci. Třeba u uniátů, kde jsou téměř všichni kněží ženatí a mají kupu dětí, počítají každý haléř.

před 1342 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ja to vzdavam , uz mi to ted moc nemysli … , ja te cirkvi nerozumim a ani jsem ji nechtela resit . Odpovidala jsem na neco jineho , ale to by bylo donekonecna … dobrou. -iv-

před 4688 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek