Odpovedi18

Při jakém náboženství se musí odevzdat všechen majetek?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud je někdo věřící,, třeba katolík, tak platí církvi poplatky za některé obřady.

Jen některé sekty vyžadují majetek od těch, kteří do sekty vstoupí.
Vzpomínám si na aféru, která vznikla v 90. letech a byla velmi nebezpečná.

Pamatuji si jméno Parsifal., který probudil v Češích hrůzu ze sekt, věrné vedl do Tisícileté říše.

Jeho kredo:

" Musíte opustit vše staré, nehmotné i hmotné, ale nic nesmíte přenechat špatnému světu zadarmo – tím byste jen posílili temno,“ upozorňoval v knize Parsifal. Pro pomocníky Syna Člověka to znamenalo, že zpřetrhali kontakty s příbuznými a přáteli, pálili a prodávali své věci, přijímali nová jména. Veškeré finance odevzdávali ve prospěch společenství. atd.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/serial-sekty-kulty-mesiasi-imanuelite-parsifal-imanuel.A160704_183­249_domaci_jkk

"Lidé, kteří se s Dvorským spojili, rozprodali svůj majetek, opustili zaměstnání a rodiny a odstěhovali se do osad Parsifala Imanuela rozsetých po celé republice. V první polovině 90. let měla sekta několik desítek, možná stovek členů, kteří byli zcela izolování od okolního světa. atd.

Více o sektách

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:8kXLu­YnDfgQJ:https:­//zpravy.tisca­li.cz/pruvodce-sektami-v-cesku-podomni-prodejci-armagedonu-a-vesmirni-andele-278037+&cd=3&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

Další odpovědi
Pepa25

V žádném. Maximálně tak u nějakých sekt.

Drap

Neni u nás takové náboženství. Bylo by to v rozporu s našimi zákony. Pokud se někdo rozhodne, tak může svůj majetek darovat kterékoli oficiální církvi.

elkon

Máš toho tolik, že chceš majetek odevzdat? Vezmi rozum do hrsti a vzpamatuj se. Sekty dokážou z lidí udělat poslušné trosky. Třeba Svědci Jehovovi.

zjentek

Uvažuj. Pokud podlehneme náboženství, k čemu nám bude tak asi dobrej majetek? Nemusí se odevzdat, sami rádi odevzdáme! Viz tříkrálová sbírka.

ivzez

Při žádném, týká se to jen některých sekt.