Avatar uživatele
Dismas

Věříte v Boha?

Otce všemohoucího
stvořitele nebe i Země
i v Ježíše Krista
syna jeho jediného
Pána našeho
jenž se počal z Ducha svatého
narodil se z Marie Panny
trpěl pod Ponciem Pilátem
ukřižován umřel a pohřben jest
sestoupil do pekel
třetího dne vstal z mrtvých
vstoupil na nebesa
sedí po pravici Boha Otce všemohoucího
odkud přijde soudit živé i mrtvé?
Věříte v Ducha svatého, svatou církev obecnou, společenství svatých, odpuštění hříchů, vzkříšení těla a život věčný?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? palmal před 2948 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
palmal

Věřím v jakési kosmické „cosi“. Z tohoto „cosi“ přichází vše živé a po smrti se tam zase vše živé vrací.

Žádné nebe, peklo, nebo ráj v tom ale nehledej :)
Spíše jakési kosmické vědomí, ze kterého si kousek půjčíme, po smrti se to vrátí zpět a je to společné nám všem. Věřím, že jsou „v tom“ uloženy všechny zážitky, nabyté znalosti, zkušenosti všeho živého ve vesmíru.

Víc ti k tomu neřeknu. Mám to nedomyšlené, co? :)

Upravil/a: palmal

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
talka

Leckdo věří v cosi, ale bojí se nazvat to Bohem – PROČ???

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

V Boha nevěřím, ale věřím, že tu jednou skončíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C4%9B%C5%99%C3%AD­te%20v%20boha

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Hare Krsna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Ne, proč bych měl?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Každý v něco věří ať si to přizná nebo ne. Já věřím ve své šikovné ruce a v mé schopnosti. Za problémy v životě si pak mohu sám a sám si je musím vyřešit.
Ten kdo si není jistý sám sebou potřebuje něco abstraktního. Pokud to není žádný fanatik, tak není důvod mu jeho víru vyvracet. Je šťastný ve svém světě a doufá, že problémy za něj vyřeší někdo jiný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

ve většinu zmiňovaného věřím, jelikož jsem četl Bibli a také se modlím a to, co z toho vzešlo je víra

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Ano*, ale né v tohoto (a už vůbec ne v tu sebranku svatých kozlů vatikánských), ten je pro ty hloupější, které nenapadne, že je to hřích proti stvořiteli a jeho zákonům, když ti takzvaní-samozvaní křesťané zcela nestydatě hříšně mluví o ►panně Marii, Ježíši jakožto Kristovi a zázracích.◄
Proto jsou dnes kostely prázdné, protože se zdravý rozum pomalu prosadil.

*)
Můj bůh mě má stále a za všech okolností rád, a vždy když požaduji mi pomůže – zatímco ten „křesťanský bůh“ je bohem úplně jiným, trestajícím a zlým – jen se podívejte, jak se těm křesťanům – třeba na Filipínách, v Africe nebo v Latinské Americe, daří…žijí ve slamech, nebo kolik utrpení ten křesťanský bůh tady v Evropě připustil, a to už jen tou 30 letou válkou, kde bojoval křesťan proti křesťanovi.
Až ten „křesťanský bůh“ bude lidem něco dávat, tak budou kostely plné, – třeba za vstup do kostela na mši svatou dostane člověk stovku – ale to oni né, oni od něho ještě peníze vyžadují, aby jim je tam házel do klobouku…

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek