zdennyve

Jak se staví muslimové k papeži?

Doplňuji:
děkuji za video jsou to strašné věci,nelíbí se mi!Bud´me rádi,za to co máme tady!

Nejlepší odpověď
mojitek

vše nemuslimské je zlé a špatné..je to nejnebenevolen­tnější náboženství které existuje.
Doplňuji:
docela zajímavé video tady : http://www.you­tube.com/watch?v=Am­HqjtOWoIQ

Další odpovědi
pusinka50

ano, bohužel, muslimové přemýšlí o ovládnutí světa, za každou cenu a nejkrutější je, že dokonce věří tomu, že svět jednou dobyjí a třeba i násilím ovládnou

dudu

Austrálice – celý svět by potřeboval takových vůdců!
Paní Gillardová zvlášť rozhněvala některé
australské muslimy, když řekla, že podporovala špionážní
agentury monitorující australské mešity.
Citáty z jejího prohlášení:
„Přistěhovalci, a ne Australané se musí přizpůsobit. Buď to
akceptujete, nebo ne, ale potom ponesete důsledky. Jsem již
unavená z obav našich lidí, jestli urážíme některé jednotlivce,
nebo jejich kulturu. Od teroristických útoků na Bali zažíváme
vzplanutí vlastenectví většiny Australanů.
„Naše kultura se vyvíjela po dobu dvou staletí bojů, zkoušek a
vítězství milionů mužů a žen, kteří hledali svobodu.“
„Mluvíme převážně ANGLICKY“, ne španělsky, libanonsky,
arabsky, čínsky, japonsky, rusky, nebo jakýmkoliv jiným jazykem.
Proto, jestli se chcete stát součástí našeho společenství, naučte se
tento jazyk!“
„Většina Australanů věří v Boha. To není křesťanské pravicové
křídlo, politický tlak, ale fakt, protože křesťanští muži a ženy
založili tento stát na křesťanských zásadách a je to jasně
zdokumentované. A není to potřebné vystavovat na stěnách
našich škol. Jestli vás uráží Bůh, potom vám navrhuji zvážit jiný
kout světa jako svůj nový domov, protože Bůh je součástí naší
kultury.“ „My budeme akceptovat vaši víru a nebudeme se ptát
proč. Vše, co žádáme od vás, je, abyste akceptovali naši víru a žili
s námi v souladu s mírovým spolužitím.
Toto je NAŠE KRAJINA, NAŠE ZEM A NÁŠ ŽIVOTNÍ STYL a
my vám dáváme příležitost, abyste si to vše užívali. Ale jen co si
začnete stěžovat, brečet a frflat na Naši ústavu, Naše závazky,
Naši křesťanskou víru nebo Náš životní styl, potom vás vyzývám,
abyste využili další výhodu velké australské svobody – PRÁVA
ODEJÍT. Pokud tady nejste šťastní, potom ODEJDĚTE.
Nebudeme vás nutit tady zůstat. Vy jste požádali, abyste tady
mohli být. Takže akceptujte krajinu, pro kterou jste se rozhodli a
která vás přijala.“

led

Kresťanský Pápež je pre muslimov vrcholný predstaviteľ „nepravého“ náboženstva, ale „nech sa splní vôľa Alaha, Alah akbar“

Nie je všetko len o dvoch farbách. Rozdelenie náboženstiev nie je nejaká rovná, pevne ohraničená línia. To isté možno povedať aj o ich náukách a vonkajších prejavoch voči okolitému svetu.
Spájať muslimov s ovládnutím sveta je to isté ako spájať iné židovské, kresťanské s ovládnutím sveta.

Nie viera v boha, ale ľudia, skupina ľudí bez ohľadu na rasu, náboženskú či politickú príslušnosť, pohlavie i sexuálnu orientáciu, ktorých spája len jedno:
túžba po moci, bez ohľadu na obete, na následky – „je to nejnebenevolen­tnější náboženství které existuje“
Doplňuji:
?? http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2971­39-rodice-zavrazdili-svou-dceru-byla-neprovdana-a-otehotnela.html
článok v novinkách: rodice-zavrazdili-svou-dceru-byla-neprovdana-a-otehotnela
aký vzťah má tento článok k otázke: Jak se staví muslimové k papeži?

Podľa jednotlica sa nehodnotí národ

anonym

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2971­39-rodice-zavrazdili-svou-dceru-byla-neprovdana-a-otehotnela.html
Doplňuji:
Zkus si to otočit – co ti říká jejich kalif a víš, kdo je vůbec dnes ajatolláh?
No vidíš, ani ťuk, poslední kalif byl do r. 1924 a ajatolláh možná tušíš, že je to nějaký islámský potentát kdesi v Iránu.
Prostě žijí svou vírou a zbytek světa je pro ně opovržrníhodné temno nevěřících. Jejich pojetí je výmluvně ilustrováno právě v autentickém odkazu.

Vnímají to možná tak muslimské menšiny v Evropě, což je zlomek muslimů a ještě ne zrovna typický.

Ze strany Vatikánu dochází v posledních letech přece jen k určité genezi, viz citace níže:
Islám
Papežovy vztahy s islámem byly na veřejnosti diskutovány především poté, co zástupci islámu byli pobouřeni obsahem přednášky s názvem Víra, rozum a univerzita, kterou papež přednesl 12. září 2006 na universitě v Řezně. Důvodem pobouření byla papežova citace: „Ukaž mi, co nového přinesl Mohamed, a nalezneš tam pouze věci špatné a nelidské, jakou je jeho příkaz šířit víru mečem." Jedná se o citaci textu byzantského císaře Manuela II. Palaiologose. Této citaci v papežově přednášce předcházela jeho vlastní slova: „Aniž by se zastavoval u podrobností, jako například u rozdílu v zacházení s těmi, kteří mají „Knihu“, a s „nevěřícími“, obrací se s překvapivou příkrostí, jež je pro nás nepřijatelná, na svého společníka s ústřední otázkou týkající se vztahu mezi náboženstvím a násilím vůbec a říká:…“
Na přednášku vzápětí reagovalo mnoho vládních činitelů muslimských zemí, kteří výrok označili za nešťastný a dokazující nepochopení skutečného islámu. Naopak představitelé Německa, Švýcarska či Itálie se papeže zastali a poukazovali na nepochopení jeho slov. V písemném vydání přednášky pak papež k zmiňovanému místu poskytl ještě vysvětlení:
„Tato citace byla v muslimském světě, bohužel, vyložena jako výraz mého osobního postoje, což vyvolalo pochopitelné rozhořčení. Doufám, že čtenář mého textu bude moci bezprostředně pochopit, že tato věta nevyjadřuje mé osobní hodnocení Koránu, k němuž chovám úctu, příslušející posvátné knize velkého náboženství. Citací textu císaře Manuela II. jsem měl v úmyslu pouze zdůraznit podstatný vztah mezi vírou a rozumem. V tomto bodě se s Manuelem II. shoduji, aniž bych bral jeho polemiku za svou.“
Na přelomu listopadu a prosince téhož roku pak Benedikt XVI. navštívil Turecko.
V roce 2008 se na žádost význačných muslimských osobností uskutečnil od 4. do 6. listopadu v Římě katolicko-muslimský seminář, kde spolu obě strany diskutovaly na téma lásky k Bohu a bližnímu. V prosinci se pak konalo pravidelné muslimsko-katolické sympozium.

. Vztah k muslimům
Zvláště v západní Evropě počet vyznavačů islámu následkem imigrace velmi rychle roste, což bude pro katolickou církev stále větším problémem. Stejně tak je otázkou, zda František I. nepřehodnotí defenzivní a někdy až pasivní postoj vůči pronásledování křesťanů nejen v muslimských státech, ale například i v Indii.

jan5

Narodil jsem se v křesťanské rodině, kde otec je evangelík a matka katolička. Sám se nepovažuji za křesťana. Strávil jsem v Turecku rok a potkal jsem většinou jen hodné lidi a když se mě někdo doptával na náboženství tak jsem odpověděl, že sem vyrůstal v křesťanské rodině a v boha věřím a na to mi s úsměvem bylo odpovězeno, že to je jedno že všichni máme stejného boha spíš že záleží na tom jak se k sobě lidé chovají. Muslimové nejsou zlo, zlo jsou lidé na obou stranách co mají negativní názory a mocenské myšlenky. Hodněkrát jsem slyšel názory jak jsou muslimové špatní z úst křesťanů a věřím, že podobní zabedňenci jsou na straně muslimů či jiných náboženstvi ⇒ JE TO O LIDECH A NE O NÁBOŽENSTVÍ. Muslimové byli přátelé s křesťany od jejich vzniku, konflikt začal když se začalo soupeřit o moc, území atd.(křížové výpravy no a když už na to západ neměl a byl silnější východ tak se zas snažili zmocnit evropy). Přátelé a tohle je i dnešní problém jde pouze o ropu atd. Na jedné straně svatá USA, která pořádá novodobé křížové výpravy a na staně druhé nenávist muslimů, kteří touží po pomstě (tím především myslím extrémisty). A jak z toho ven? Chce to vyndat halvu z p***le řešit své problémy pak vztahy s ostatními lidmi okolo no a pak se člověk může s*át do jiných náboženství a věřte mi, že když člověk tímto procesem projde už ani nepotřebuje do něčeho zasahovat. Extrémní další varianta může být podpora nenávisti a strachu ⇒ válka. Zvolte si sami a prosím nepište sem takové věci jako že muslim zabil burtálně tamtu rodinu a znásilnil tamty… takových případů je mnoho i z druhé strany. ""O ovládnutí světa se snažili snad všechny národy a náboženství od počátku možná proto aby si uvědomili, že to nemá cenu a spolupráce je lepší.""

led

Prečo sa dnes mnoho mladých žien – nie bláznivé dievčatá – obracia k muslimskému náboženstvu. Zamysleli ste sa niekto nad tým, teda okrem bežného odsudzovania?
Zamysleli ste sa vôbec nad tým, prečo sú náboženstvá rozdielné a čo ich spája?

led

Zaujímavé, ako sa nevinná otázka:
„Jak se staví muslimové k papeži?“
zmenila na ukážku intolerancie,
miesto jednoduchej odpovedi tu zaznievajú ukážky typu „zlo pochádza od muslimov“…
Pripomína mi to stredoveké „Kacír! Všetko zlo pochádza od bezvercov, kacírov! Ver v Boha jediného a pravého, lebo zomrieš!…“
Váš nepriateľský, netolerantný postoj voči muslimom ako takým, nesdieľam.
Tak ako inde na svete i medzi kresťanmi, židmi, muslimami jestvujú rôzne odnože. „Prostě žijí svou vírou a zbytek světa je pro ně opovrženíhodné temno nevěřících“.
Na druhej strane, z čoho pochádza moc rôznych kňazov, rabínov, ajatoláhov – odpoviem si sama – z ich schopnosti presvedčiť, či dokonca sfanatizovať svojich veriacich vo svoju náuku, morálku, vo svoju pravdu, vo svoju jedinečnosť na svete a blízkom vesmíre, v hrozbu tým, čo neuverili v ich živote i smrti.
Nie som veriaca v Boha jediného a pravého, či Alláha veľkého, Budhu … či bohov iných náuk. Trúfam si povedať, „poznám ich učenia“, v snahe ich pochopiť, som preštudovala nielen ich súčasnú, ale i pôvodnú náuku a históriu.

Ale netrúfam si takto jednoznačne tvrdiť:
Vy, Všetci ako celok, čo veríte, či sa združujete vo svojej viere, náuke – vy vyznávači Allaha, Od Krajiny Vychádzajúceho slnka (Japonska) po Krajinu Zapadajúceho slnka (Ameriku) Ste zlí, ste nepriatelia ľudstva!
Netrúfam si jednoznačne tvrdiť ani:
Vy, čo nevzývate Alaha, ste nehodní žiť slobodne na tomto svete, nie, prijmite naše učenie, v dobrom i v zlom…
Ale tvrdím:
Všetci žite v mieri, v tolerancii voči názorom i vere druhých, spolupracujte nie na záhube, ale na povznesení!

anonym

Další příklad zvráceného fanatismu jen z dnešních aktualit:
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2971­51-ukamenujte-ji-nez-spusti-epidemii-zada-duchovni-za-odhalena-nadra.html
Vítězný příspěvek v diskuzi článku ( s půl tisícovkou hlasů) je velice výmluvný:
„Přišel čas ukamenovat falešné a hloupé proroky!“

led

Xenofobni-Cesko-se-shoduje-Muslimske-ucitelky-tu-nechceme
http://jakubha­jek.blog.idnes­.cz/c/327868/Xe­nofobni-Cesko-se-shoduje-Muslimske-ucitelky-tu-nechceme.html

anonym

  1. závěr odkazu vyznívá značně odlišně – viz citace:

„V každém případě raději kolem sebe uvidím více muslimů jako je ta paní učitelka z jižních Čech, než nenávistné ateisty s fašistickými sklony s ambicemi někomu zakazovat jeho víru. Raději uvidím v centru města mešitu než další nákupní centrum.“

  1. Realita je též jiná, protože to není žádná fundamentalistka, ale normální Češka využívající svobody vyznání a konvertující k islámu, kde se jí všichni rodiče zastali, protože se vůči dětem chová lépe, než leckterá ateistka. (Šátek na hlavě si prý děti vykládají, jako že „ji bolí hlava“.)
  2. Pravda je, že tzv. východní blok je po 40 letech izolace za železnou oponou zatížen xenofobií, ovšem ta je ve SR údajně ještě silnější, snad i s ohledem na výrazně vyšší koncentraci romské menšiny.
  3. Málokdo zná osobně muslimy, aby za ně mohl hovořit. Největší spřízněnost má barnajka, jeř by jediná mohla podat skutečně objektivní svědectví.
  4. Odmítání starověkých a brutálních praktik je legizimní civilizační projev bez ohledu na náboženství.

Křesťané se už dávno distancovali od upalování čarodějnic ve středověku, kdežto právo šáríja se ve světě uplatňuje dodnes.

led

Nepoznám v tomto smere barnajku, ale trúfam si povedať, že aj ja poznám muslimov (nielen zo Slovenska) a viem o čom hovorím. Za skoro 50 rokov práce som s nimi mala dosť do činenia.