Dismas

Mají ateisté morálku?

Vždyť jejich morálka je jen seškrtaná křestanská morálka. Že ji berou jako přirozenou, je dáno tím, že jsou v ní vychováváni odmala.

Nejlepší odpověď
gecco

Morálka s vírou nesouvisí…
😉

Další odpovědi
marci1

Jak píše „gecco“: Morálka s vírou nesouvisí. Podstatnou složkou každé morálky, ať je ateista či věřící, je zásada „nikomu neškodit“. Není morální lidem ubližovat, ponižovat, urážet je, chovat se k nim hrubě a nepatřičně. ☹

Šidlo

aj opice majú morálku

pravidlá správania vznikli už asi u praľudí skôr než náboženstvo

morálka nie je etika!

morálka je správanie, aké považuje spoločnosť za správne.....ak je spoločnosť zbožná, morálka je určite viazaná na náboženstvo, možno aj vieru členov tej spoločnosti
etika je správanie, aké prináša dobré výsledky v každej spoločnosti..­......je to proste dobro bez ohľadu na všetky ideológie.

Rokio

Morálka s náboženstvím nesouvisí a má jí snad každý.

Dismas

gecco: Takže morálka ateisty z kultury, kde je normální házet postižené ze skály bude srovnatelná s naší morálkou?

gecco

Morálka je soubor nějakých společenských norem chování – je dána společností, ne vírou nebo příslušností k náboženství či církvi…
___
Takže morálka ateisty i věřícího (jakéhokoli vyznání) žijících v jedné společnosti bude cca táž.
😉
___
Pokud bude pro ateistu normální „házet postižené ze skály“, bude to normální i pro věřícího (v ´cokoli´) žijícího v dané společnosti.
😉