Avatar uživatele
Zlatý

Co znamená pro věřícího člověka papež?

Je tu nějaký katolík, který by mi mohl jako nevěřícímu přiblížit, jaký máte vy neatheisté k takové osobě vztah, a jak moc pro vás znamená? Já si to neumím představit, pro mě je to jenom taková legrační figurka.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Je to nejvyšší přestavitel církve, nad ním je jen Bůh.
Pro mne ale znamená pouze další významnou osobnost.
Doplňuji:
Ač nevěřící, slovo 'legrační figurka' bych nepoužil. Nejen proto, že má velkou moc i ve dnešním, sílícím světě ateistů, ale také proto, že ctím přesvědčení a názory kohokoliv.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

souhlas s www. Když ti papež přijde jako legrační figurka, jak potom vidíš sebe??? ;)
Doplňuji:
a to "nad ním je jen bůh" platí i v naprosto světském výkladu. Papež nepodléhá žádné jurisdikci kromě Vatikánu a i tam nemá snad žádnou reálnou trestní odpovědnost.


Avatar uživatele
Pokročilý

Nejsem katolík, ale papež je pro mě: asi nejvlivnější člověk na světe a rozhodně nemá téměř nic společného s učením v "pravé" Bibli, je to člověk který se naopak snaží rozvrátit církev (samozřejmě ne tu svojí, která mu hodně vydělává a dává mu moc), v bibli je třeba napsáno: (v desateru) Nezobrazíš si boha zpodobením ničeho co je nahoře na nebi dole na zemi nebo ve vodách pod zemí a nebudeš se ničemu takovému klanět. (Což je celkem v rozporu s kat. církví, kde se všichni klaní různým svatým soškám, obrazům, artefaktům a pod. Dále různé většina katolických (ale i většina jiných) překladů bible schválně vynechávají důležité verše, nebo je pozměňují tak, aby nedávaly smysl... Papež dále podporuje homosexualitu i když je v bibli výslovně napsané něco jiného. V desateru je také přikázání "Pamatuj na den odpočinku, že ti má být svatý" a na hodně místech se v bibli dočteme, že tento 7den je sobota, nikoli neděle jak je dnes všeobecně přijímáno - tedy jak papež ustanovil den odpočinku jako neděli na ctihodný den slunce. Papeži nosí "rybí" čepice které používaly egypťané při různých obřadech při uctívaní slunce, stejně jako papežova berla a téměř všechny jeho krámy. Všude ve Vatikánu můžeme najít znaky toho, že papež a celá katolická církev je "pohanské" náboženství s kořeny někde v Babylonu... Papež o sobě říká, že je zástupce boha na zemi, že může odpouštět hříchy a podobně... Učí o očistci kde se po smrti budou lidé smažit a budou mučeni aby si odpykali svoje hříchy, zajímavé ovšem je, že v bibli žádná zmínka o očistci neexistuje. A to je jeden z hlavních důvodů proč hodně lidí hledí na křesťanství s odporem (kdo by se chtěl pálit a být mučen v očistci od milosrdného boha). Egyptský monument a největší pohanské kolo v podobě vatikánského náměstí je celkem přesvědčivý fakt, že papež a celá kat. církev se ubírá špatným směrem. Je to velice smutné když vidím miliony lidí klaníce se papežovy a přitom řvou svatý otec, svatý otec, a on se jen usmívá a nechává si líbat ruce a podobně, legrační mi to rozhodně nepřijde. Jsem protestant.


Avatar uživatele
Pokročilý

Podle mne je to takový ministr financí katolické církve.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.