roxilox

Jaké můžu mít pneumatiky?

Mám pneu 155/70 – 13. Na zadních kolech mám označení M+S, ale na předních ne. Proto musím sehnat i na předek. Můžu mít na předních ty samé rozměry také s označením M+S, ale Barum Polaris a na zadních mám jiného výrobce, ale se stejným označení,( tuším, že Bravito)Může to takto být?

Nejlepší odpověď
jjj123456789

Může. Mimochodem stačí mít zimní gumy jen na poháněné nápravě.

Další odpovědi
cukrar

Pozor na špatné informace, že stačí zimní jen na hnané nápravě. To je jen u náklaďáků.

roxilox, ano můžete mít jiného výrobce na různých nápravách, vepředu Barum Polaris, vzadu Continentál.
viz zákon 341/2001 § 21, ods.13
Na vozidle se nesmí, s výjimkou nouzového dojetí,
současně použít pneumatiky různých rozměrů a konstrukcí, pokud při
schválení technické způsobilosti není stanoveno jinak. Na téže
nápravě musí být používány pouze shodné pneumatiky. Konstrukcí
pneumatiky se rozumí konstrukce diagonální, radiální, smíšená
(BIAS BELTED). Shodnou pneumatikou se rozumí pneumatika stejného
rozměru, konstrukce, druhu dezénu a značky. Druhem dezénu
pneumatiky se rozumí dezén letní, dezén zimní, u něhož na bočnici
pneumatiky je vyznačeno označení M+S nebo M.S nebo M/S nebo MS
a terénní.

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Sabulak

Ten shop je super! Já jsem tam koupil celoročky a super. Jsem spokojenej. Klidně, pokud nevíš a váháš, tak se s nimi spoj, oni ti poradí, co koupit.

Honzyn14

Já osobně být ve vaší situaci, tak si určitě nechám poradit od odborníků, kteří vědí, o čem mluví… Za sebe mohu doporučit například pneuservis https://www.pne­uok.cz/ , kam jezdím každoročně už asi 5 let a jsem s jejich službami velice spokojen.