Kazatel

Je nějaký rozdíl ve tvorbě záchranářské uličky ve městě oproti dálnici? Tvoří se též v zácpě předem, nebo až je třeba?

Odpovědi
elkon

Máš si držet odstup od vozidla před tebou, abys mohl reagovat.

dubraro

Není. Třeba v Praze na Jižní spojce se tvoří úplně stejně, jako na dálnici.

BTW: Konkrétně v té Praze jsem nikdy neviděl projíždět záchranářskou uličkou hasiče, sanitku nebo něco podobného. Vždycky jenom papaláše.

Arne1

Není. Alespoň v zahraničí – jakmile se provoz začne zpomalovat, tak se auta automaticky posouvají ke krajnicím.

nyjono

V zácpě se předem netvoří, měl bys za vozidlem mít dostatečný prostor.
Jak p případnému brzdění tak k vytvoření uličky.

Dochy

elkon, nyjono, pokud jde skutečně o zácpu a ne o vozidla čekající na zelenou, tak se ulička samozřejmě tvořit má. Pokud auta stojí na silnici je blbost aby mezi sebou měli 7m rozestupy aby všichni mohli zareagovat až uslyší houkačku. Mimochodem, pokud všichni začnou reagovat až uslyší houkačku je to pozdě. To dovolí sanitě průjezd rychlostí tak kolem 10km/h. Pokud budou mít štěstí na řidiče co opravdu alespoň trochu sledují okolí.

Bolbo

Plně souhlasím s autorem tohoto textu. Má to logiku a je to ohleduplné. Říká se tomu „Předvídání“. To, že při dojezdu do kolony zajedu ke kraji a nechám si odstup nic nestojí !!!!! Jde jen o INTELIGENCI řidiče.