Pamprlice

Mohu použít jinou velikost pneumatik než kterou mám uvedenu v technickém průkaze?

Pořídila jsem si do svého vozu pneu 16", který mě vyhovují, a pak jsem si dodatečně všimla, že v techničáku je 15"..Je to problém? Mám pořádat odbor dopravní policie o vyjímku?

Nejlepší odpověď
lukas

Ahoj, neklesej na mysli, problém to není, ale je kolem toho trosku obíhání.
Nevím tedy přesně jak je to pokud jde jen o pneu. Já jsem kupoval kola+pneu obojí mimo parametry uvedené ve „velkém“ techničáku.

  1. v Pneuservisu jsem se dotázal jestli kola+pneu na autě můžou být, řekl bych že pokud je to o 1" větší neměl by to být problém.
  2. v Pneuservisu, kde jsem kola+pneu kupoval mi vytiskli nějaký certifikát (resp. nějaký papír), že kola a pneu jsou certifikované na mé auto
  3. sel jsem tam kde se dělá STK, zkontrolovali že mám na autě nainstalové uvedené kola+pneu (platí se několik stovek)
  4. vedle STK mi v boudě techniků jsem jim dal techničák a cca do půl hodinky mi do něj dotiskli další rozměr kol a další tři rozměry pneumatik (inkoust/tonery jsou asi dost drahé, protože chtějí za každou položku 50kč…)

V tvém případě to bude asi jednodušší, protože ti jde jen o samotné pneumatiky. Zeptal bych se v pneuservisu.

A nakonec ještě poznámka – pokud budou mít celkově kola s pneu větší průměr než původní, tak ti bude tachometr ukazovat nejspíš menší rychlost než obvykle.

Další odpovědi
Marcela

není to problém

Janča91

je to problém, a pochybuju, že odbor pomůže

Nabster

Je tak to je dobrý =D to je docela velikej problem ja bych spíše doporučíl koupit este ty 15 protože myslím že ten odbor ti nevyhoví =)

maru

doporučovala bych se zaptat v pneuservisu

Attack-design

ahoj to můžeš pokud ti tam pasují ale dle zákona je to na pokutu.

makyna

neměla bys mohou stím být problémi

Kami

Samovolně ne hrozí pokuta je nutno žádat na DI o změnu v technickém průkazu vozidla