Avatar uživatele
mosoj

Jaký rozměr pneumatiky ?

Jaký je rozměr pneumatiky označené 155 R13 nebo 165 R 13 ?
Kolik rozměrů tomuto označení vyhovuje ? !!!!

Doplňuji:
Tak jsem zjistil že při takovémto označení v TP mohu mít namontovánu 155/80 , 155/70, 155/60 a totéž
ve variantě 165/80, 165/70, 165/60.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 0 před 3843 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

To tam můžeš dát buď normální, nebo nízko profilové.
Označuje to šířku pneumatiky v mm (155 mm), poměr výšky pneumatiky k šířce v procentech = profil pneumatiky v % šířky (65%), typ konstrukce kostry (R = radiální), průměr disku v palcích, vnitřní průměr pneumatiky (13).
Na jedno auto můžeš dát většinou více velikostí pneu, ale je třeba, aby pasovala pneu a ráfek.
Např. na ty drahé hliníkové ráfky, se dávají nízko profilové pneu, protože ty ráfky jsou větší, tak aby si tam neměl kolo jak na traktoru.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

zzzzz " Na auto můžeš dát pneumatiky o rozměrech, které jsou zapsány v technickém průkazu. Jiné ne.
Byť jsem si myslel, že vím o označování pneumatik téměř všechno, mýlil jsem se.
Právě to označení bez toho profilu 155 R13 mně zmátlo. Pak jsem se dočetl že v takovémto případě je rozhodující rozměr disku.
Takto jsou značeny požadavky na pneumatiky pro přívěs za auto. Zde holt tolik na výšce nezáleží. Na můj rozměr ráfku pak podle tabulek vyhovují všechny tři profily. V technickém je potom povolen ještě rozměr 165 R 13 tedy také se všemi třemi profily.
viz : http://www.pne­umatiky-prodej-pneu.cz/romery-pneu-d77/

před 3842 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek