Thorax

Jaké ET můžu mít u plechových disků v TP je ET40, na internetu je psaný rozmezí ET 25 až 38. Můžu si pořídit i ET45?

ET vím, co znamená.

Nejlepší odpověď
anonym

Můžeš si pořídit disky s libovolným ET, ale nemůžeš je mít legálně na autě, které má v TP ET40.
Pokud nazuješ disky s jinými, než povolenými rozměry, můžeš se posléze dostat do problémů – policajti při silniční kontrole takovou drobnost asi řešit nebudou, ale STK už by mohlo – a pokud budeš účastníkem ´větší´ nehody, skoro jistě bude tento rozdíl řešit pojišťovna – pokrátí ti případné plnění.

Další odpovědi
cukrar

Thorax, pokud použijete jiné ET, tak neprojdete technickou kontrolou. Na silnici to nebudou řešit, pokud to není do oka bijící. Tuningová vozidla to mají jisté, páč je zastaví policista, bez měření pozná že je jiný disk, a podle krásy auta sdělí…pokuta až 2500Kč, ale Vám to dám za xxx(x)Kč.