Sabina

Jak dát výpověď, mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Mám náročnou práci, můj osmiletý syn má už delší dobu problémy, potřebuje klidnou matku. Rozhodla jsem se dát výpověď. Co bude dál, mám nárok na podporu v nezaměstnanosti, když se svého místa dobrovolně vzdám?
Doplňuji:
Jaká je výše podpory v nezaměstnanosti? Odvíjí se od výše předešlého platu nebo je to paušální?

Nejlepší odpověď
standa

Na podporu budete mít samozřejmě nárok…, problém byste měla jen v případě, kdyby s vámi končil zaměstnavatel pracovní poměr okamžitě (§ 55 zákoníku práce).

Další odpovědi
inspektorcz

V případě, že podáte výpověď máte nárok na podporu v nezaměstnanosti. Tato podpora se vyplácí po dobu následujících pěti měsíců po ukončení pracovního poměru. Po uplynutí pěti měsíců podpora zaniká a úřad práce vám nedá ani korunu. Proto určite zvažte, zda máte dostatek financí na to abyste nemusela pracovat.