Avatar uživatele
cincina

Mám nárok?

Jsem zřizovatel pohřbu, jsem bývalá snacha od matky mého bývalého muže. Mám nárok na paragraf při zařizování pohřbu mé bývalé tchýně? V práci mi řekli, že ne a že musím sdílet stejnou adresu a v pohřebním ústavu mi sdělili, že zřizovatel, ať je to kdokoliv má nárok na paragraf jeden den.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, chudst, hanny 2 před 3928 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Jak je to když zemře někdo z rodiny a já chci jít na pohřeb? Mám právo na volno? Je volno proplacené? Mohu čerpat volno k vyřizování pohřbu? Jarka

ODPOVĚĎ:
Pracovní volno se poskytuje na 2 dny – při úmrtí manžela, manželky, druha, družky, potomka, dítěte a na další den k účasti na pohřbu této osoby.

Dále 1 den k účasti na pohřbu otce, matky (rodiče) a sourozence zaměstnance, rodiče a sourozence jeho manžela, stejně i manžela dítěte nebo manžela sourozence zaměstnance a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.

Na nezbytně nutnou dobu nejvýše na 1 den k účasti na pohřbu dědečka, babičky (prarodiče) nebo vnuka, vnučky zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela nebo jiné osoby, která sice nepatří k uvedeným fyzickým osobám, ale žila se zaměstnancem vdobě úmrtí ve společné domácnosti, a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.
Volno je s náhradou mzdy, je tedy nárok na mzdu nebo plat.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek