Garf

Lze se registrovat na úřadu práce, když dá zaměstnanec výpověď formou dohody ze své vlastní vůle?

Doslechl jsem se, že je teď nově zaveden zákon, že zaměstnanec, který podá v zaměstnání ukončení pracovního poměru formou dohody ze své vlastní vůle, nemůže se registrovat na úřadu práce. Co je na tom pravdy? Přijde mi to jako pitomost. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
kosaaaak

Dneska to zaměstnavatel dělá tak, že když tě chce vyhodit a nechce ti nic platit, dá ti na výběr ze dvou možností. Buď odejdeš sám a dobrovolně (na dohodu) bez jakéhokoli odstupného – v tom případě je z něho dobroděj a ještě ti napíše výtečný doporučení a nebo, pokud nebudeš souhlasit, z tebe udělá problémového zaměstnance a vyhodí tě z toho důvodu že jsi např. chodil pozdě, neodváděl práci pořádně a byly na tebe stále nějaké stížnosti – v takovém případě to klidně i vesele nahlásí na úřadě práce, abys měl život o trochu zajímavější.
A protože si každý trochu inteligentní člověk z těhle dvou možností vybere variantu č. 1, tak by zákon, který by zakazoval registraci na řadě práce po ukončení pracovního poměru dohodou vlastně nedával smysl. (A proto doufejme že neexistuje.)

Další odpovědi
tom004

Pokud dáte výpověď bez vážného důvodu nebo odejdete z práce na dohodu o rozvázání pracovního poměru, čeká Vás nižší podpora a to ve výši 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku z posledního ukončeného zaměstnání. V ostatních případech je to v prvních dvou měsících podpůrčí doby 65 %, další 2 měsíce 50 % a po zbývající podpůrčí dobu 45 %.

Zdroj: http://www.su­perkariera.cz/po­radna/hledani-prace/podpora-v-nezamestnanosti-narok-na-ni-nemate-automaticky.html/com­ment-page-1

Michal Kole

Zatím to jde, se po dohodě přihlásit na úřad práce, ale poslanci to chtějí zrušit

Pokud Vám zaměstnavatel „zpříjemňuje“ život, tak mu ho zpříjemňujte taky, třeba na svém blogu, článkem v místních novinách, nahlaste to na SUIP.

Zaměstnavateli to nebude příjemné, když mu budou do firmy budou chodit kontroly.

A co pak s tím má dělat soud ? Vy budete něco tvrdit zaměstnavatel bude něco tvrdit, kolegové co Vás nemají rádi budou zaměstnavateli přikyvovat, vy namítnete podjatost, bude to trvat, můžete se odvolávat a stále budete v zaměstnaneckém poměru.

Pro zaměstnavatele bude lepší Vám dát 3 platy a výpověď z organizačních důvodů, aby už mě od Vás klid.

modriblesk

ano nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti ale zaregistrovat se mužete,v tom vám nikdo bránit nebude,.

arygnoc

s pravděpodobností hraničí s jistotou NE.

tedy není to pitomost.
veškeré náklady na pojištění (sociální, zdravotní) jsou na něm.