Avatar uživatele
jarzal

za jakých podmínek se mohu přihlásit na úřad práce ?

Je mi 60, Jsem jediným společníkem firmy v druhotné plat. neschopnosti a nejsem nikde zaměstnán, mám pouze příjem z pronájmu nemovitostí jinak jsem bez příjmů.Sociální a zdravotní si platím pravidelně.Moje představa je: registrace na UP a dále odchod do předčasného důchodku. Nebo poradte další mežnosti. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4087 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud jste OSVČ, tak byste musel nejdříve z objektivních důvodů (druhotná platební neschopnost by takovým důvodem být mohla – navíc by se měla projevit v daňovém přiznání) ukončit podnikatelskou činnost. Je otázka, zda nebude ÚP posuzovat Váš příjem z pronájmu za dostatečný, aby Vám nemusel být vyplácen příspěvek v nezaměstnanosti. To se ale dozvíte přímo na úřadě. Každopádně zkuste zjistit, jak budou Váš případ posuzovat.

Možnost odejít předčasně do důchodu máte samozřejmě o tři roky dříve před vznikem nároku. Respektive ne o celé tři roky, protože se jedná o násobky 90 dnů x maximálně 12 období. Zajděte si na OSSZ, důchodové oddělení a podejte si žádost na ČSSZ do Prahy na Křížovou ul. č. 5 žádost o Potvrzení započtených dob. Vyřešte si případné nesrovnalosti a máte-li již nárok na předčasný důchod, tak si zkuste jeho výši spočítat v nějaké důchodové kalkulačce na netu. Krácení za tři roky je dost drastické, tak bude třeba se rozhodnout, zda je to pro Vás rozumné řešení.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/pravpov_uch
Doplňuji:
zde je vse co potrebujete vedet …jinak ja nevim nikdy jsem UP nepotreboval…

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mrblackwell

Nejlepší bude navštívit váš úřad práce.tam vyplnit žádost o zprostředkování zaměstnání a žádost o podporu.Dál vám řeknou co doložit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek