Avatar uživatele
Nieto

Úřad práce – na 3 měsíce?

Dobrý den, dne 13.5.2015 jsem předčasně ukončil vzdělání na střední škole, budu nastupovat v září do nové školy od prváku.
Tak jsem se chtěl zeptat je možné že by mi byla nalezena práce do 3 měsíců od úřadu práce? Je mi 17.
Doplňuji:
Takže není moc velká šance že by mi našli něco mezi 3 měsícema?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Nieto

Zajímavá 0 před 3265 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Proč si to ukončil? To nebylo chytré, mohl si dodělat ročníka a pak přestoupit.

Na ÚP určitě zajdi, jinak si sám zaplatíš zdravotní pojiištění, je to necelá 2000 měsíčně, takže i na ty 3 měsíce na ÚP jdi.

Nebo si najdi brigádu a to pojištění (je povinné) si zaplať sám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Je třeba přinést na ÚP potvrzení od příslušné školy, že tě od září přijímají do 1. ročníku. A požádat o přijetí do registru ÚP, aby ti ty 3 měsíce platili zdravotní pojištění. To je povinné pro každého v ČR, i když je bez práce.
Doplňuji:
ÚP hledá pouze trvalé zaměstnání. Na internetu je spousta brigád nebo se projdi v místě svého bydliště po ulicích a sleduj cedule na dveřích či výlohách obchodů, firem atp.
Internet: použij vyhledávač Googlu či Seznamu, zadej slovo „brigády“. :
http://search­.seznam.cz/?q=brig%­C3%A1dy&source­id=szn-HP&sgId=9bQPT­cI1LbuOknP0kZEH­zhwokSzokipikiq­MYGL7kL%3D%3D&o­q=brig%C3%A1dy&aq=-1&thru=&su=e

Zkus www.jobs.cz,
či www.seznam.cz – rozklikni na hlavní stránce „volná místa“ a zadej region a brigáda.

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Teď je hodně brigád, větší šanci budeš mít, když se po něčem podíváš sám. Každou chvíli vidím ceduli, že přijmou brigádníka.
A ná ten UP zádí určitě. To zdrav.poj. platit musíš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Nieto

Mě jde spíše o ty 3 měsíce, nerad bych právě že pracoval:D Bylo to nedopatření, učitelka ze školy mi řekla že to mohu ihned ukončit a nic platit nebudu do 18 let.

před 3265 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek