Pracovní úřad vs zaměstnavatel…

dobrý den chtěl bych se zeptat pracoval jsem 10let v podniku potom jsem byl propuštěn nahlásil jsem se na pracovní úřad a byl jsem tam měsíc a půl potom jsem našel nové zaměstnání a jsem v něm asi měsíc a moje otázka je můžu odejít ve skušební době ,a přihlásit se znovu na pracovní ůřad a pobírat podporu a jak dlouho děkuji za odpověd…

Nejlepší odpověď
standa

ANO, tak jak to popisujete se lze opětovně přihlásit na ÚP.

Ve vašem případě budete moci pobírat dávky v nezaměstnosti po ZBYTEK podpůrčí doby, která činí:

  1. do 50 let věku 5 měsíců,
  2. nad 50 do 55 let věku 8 měsíců,
  3. nad 55 let věku 11 měsíců.

§ 48 zákona o zaměstnanosti:

Uchazeč o zaměstnání, kterému (…)neuplynula celá podpůrčí doba a po uplynutí části podpůrčí doby získal zaměstnáním (…) dobu důchodového pojištění v délce kratší než 3 měsíce, má uchazeč o zaměstnání nárok na podporu v nezaměstnanosti po zbývající část podpůrčí doby(…)
Doplňuji:
Upřesňuji správnou poznámku verky o odkaz na dané téma:
http://ekonomi­ka.idnes.cz/kdo-da-vypoved-prijde-o-podporu-v-nezamestnanosti-planuje-ministerstvo-1oq-/ekonomika.as­p?c=A100805_191148_e­konomika_vel

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zamestna­nost/cast2.as­px

Další odpovědi
verka

Ale spěchejte. Něco se u Nečase jeví jako, že kdo sám uteče z práce, nevezmou ho na pracák......