podpora v nezaměstnanosti a nemocenská

Prosím o radu 30.6. mi končí po 5 letech u firmy pracovní poměr.1.7.mám jít do nemocnice na operaci a bude mně vystavena neschopenka.Musím se první ráno přihlásit na pracovní uřad a pak si jít do té nemocnice,nebo se můžu nahlásit na uřadu práce až po skončení neschopenky?Jestli teda nějakou dostanu?V práci mi říkali,že když budu na pracáku tak žádnou nemocenskou vlatně nedostanu.

Nejlepší odpověď
standa

Čistě teoreticky bych doporučoval následující:

  • 30.6. si převzít od zaměstnavatele zápočťák a ještě tentýž den se nechat zaregistrovat na úřadě práce
  • 1.7. nastoupit do nemocnice, která po skončení nemoci vydá neschopenku, kde bude v kolonce zaměstnavatel uveden úřad práce
  • po skončení nemoci odnést neschopenku na sociálku, která vyplatí nemocenskou, ale až od 15.dne nemoci (předchozí dny by proplácel zaměstnavatel, ale to by se muselo jednat o prac.poměr… v tomto případě nedostanete za prvních 14 dní žádnou nemocenskou)
  • úřad práce bude vyplácet příspěvek v nezaměstnanosti nezávisle na ´souběžné´ neschopence