Jituna

Výpoved dana zamestnancem

Zamestnavatel me nuti dat vypoved. Kdyz to udelám. mám nárok na podporu?

Nejlepší odpověď
standa

MÁTE !

Ale proč byste to dělala ?

Vámi podaná výpověď poskytování podpory neovlivní, tudíž pokud splňujete nárok na podporu (za poslední 3 roky před podáním žádosti alespoň 12 měsíců důchodového pojištění z výdělečné činnosti nebo z jiné náhradní doby), bude Vám podpora poskytována. Pokud před zařazením do evidence ÚP vychází poslední doba Vašeho důchodového pojištění ze zaměstnání (je možné ji dopočítat do celkového počtu 12-ti měsíců péčí o dítě do 4 let věku, tzv. náhradní dobou), lze předpokládat, že výše Vaší podpory bude stanovena z průměrného měsíčního výdělku z tohoto zaměstnání, který stanoví zaměstnavatel. Bližší informace však závisí na konkrétním posouzení všech dokladů, které ve správním řízení doložíte.

Další odpovědi
mojitek

Nuti Vas dat vypoved? Objasnete nam to trosku

afro.minerva

Jestli vás nutí dát výpověď, tak to nedělejte. Přišla by jste o odstupné. Pokud vám dá zaměstnavatel výpověď, tak to musí udělat jenom ze zákonem stanovených důvodů. Pokud by vás chtěl vyhodit za porušení pracovní kázně, aniž by k tomu byl skutečný důvod, tak jej můžete zažalovat. V mém zaměstnání tohle bylo běžnou praxí a pár lidí potom vysoudilo na tom milionáři, co to vlastní dost velkej balík. Myslel si totiž, že když má peníze, tak si může s lidma dělat co chce. Chyba lávky. Nenechte se utlačovat a když vás chce propustit, tak ať vám trochu vyjde vstříc. Dostanete se tak do nezávidění hodné situace.