Frogman

Jaká je pracovní doba poslanců?

Každou chvíli slýchám, jak opozice neustále schválně ve sněmovně zdržuje a jednání je protahují do noci a i přes noc do dalšího dne.
Zajímalo by mě, jaká je klasická pracovní doba poslance. Jestli 8 hodin denně, proč se toto zkrátka děje? Nemají stanovené nějaké limity, že nemůžou pracovat třeba víc jak 16 hodin denně jako v běžné práci atd.?

Nejlepší odpověď
Dochy

Pracovní doba? Poslanec není zaměstnán, poslanec byl zvolen.
Při započetí mandátu nepodepisuje pracovní smlouvu, ale skládá slib, že bude pracovat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí ve prospěch občanů ČR (nebo něco takového, ústavu kvůli tomu teď hledat nebudu)

Zasedání je nějak naplánováno a je vhodné se jej účastnit, jinak mají nějakou další agendu…