zlatenkan

Nárok na podporu v nezaměstnanosti

Manželovi zaměstnavatel opakovaně nabízí smlouvu na dobu určitou.Bude mít nárok na podporu v nezaměstnanos­ti,pokud se půjde na podzim již po třetí během 2 let evidovat na ÚP.Předtím odpracoval 23 let bez v kuse.

Odpovědi
Kohut57

Podmínkou přiznání podpory v nezaměstnanosti je za poslední dva roky rok zaměstnání. Po poslední podpoře v nezaměstnanosti musí mít zase alespoň půlrok odpracovaný. Smlouvy na dobu určitou mají výhodu pro něj tu, že dostane maximální procento podpory proti ukončení dohodou či jinak.
Doplňuji:
Pokud půlrok od poslední podpory odpracovaný nemá, dostane ,pokud mu zbyla část podpory,nevyčer­panou výšku i zbytek délky.