Monyszek

Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Byla jsem nyní 9 měsíců na neschopence, když bych se teď přihlásila na pracovní úřad, mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Na podporu má nárok ten co má „odpracovaný“ rok. Do slova odpracovaný se počítá i nemocenská, pokud po její dobu zůstal v pracovním poměru. Také záleží na tom, jak byl pracovní poměr ukončen.
Doplňuji:
N-H já bych řekla, že ta doba se snížila na 2 roky, ale nejsem si tím jistá, pořád to mění a normální člověk pak ani neví na co má nárok .-(

Další odpovědi
NikkiHeat

Rozhodující bude zda si před neschopenkou pracovala. Pokud se to nezměnilo tak jedno z pravidel je, že " za poslední tři roky musí mít žadatel odpracovaný nejméně rok " ..... pracovní neschopnost se počítá jako odpracovaná doba – teda pokud si v pracovní neschopnosti po dobu zaměstnání. Když nejsi zaměstnaná a přesto si v pracovní neschopnosti tak si nejsem jistý zda se to počítá…Skoč na UP a tam ti řeknou přesně…kdo se má v těch novelizacích orientovat.
Doplňuji:
Z – jasně, furt se to mění proto je nejlepší dolovat informace přímo u zdroje tzn. ÚP.

Drap

Pokud jsi byla během nemocenské v pracovním poměru, tak ano. Podala jsi dost málo informací.