Jak je to u podpory v nezaměstnanosti?

Zajímalo by mě, pokud jde člověk na úřad práce a v průběhu roku pracoval u více zaměstnavatelů, po každé ukončené práci na úřad práce nešel, takže žádný nárok neuplatnoval. Na konci roku jde na úřad práce, jaké odevzdává (potvrzení zaměstnavatele pro učely posouzení nároku na podporu v nezamestnanosti)
Předkládá z posledního zaměstnání nebo může/měl by doložit ze všech zaměstnání aby se to nějak sečetlo a byla podpora třeba vyšší?
Otázka dva, počítá se to za momentální rok, nebo rok zpětně, nebo napři. 3 zaměstnání dozadu?

Nejlepší odpověď
johana 56

O podporu v nezaměstnanosti žádáte úřad práce, který vás vede v evidenci jako uchazeče o zaměstnání. Podmínkou je mít zaplacené důchodové pojištění (ze zaměstnání, práce „na dohodu“ nebo podnikání) aspoň za 12 měsíců z posledních dvou let před zařazením do evidence. Do doby pojištění se počítá i takzvaná náhradní doba zaměstnání, kterou je například ..
více ve zdroji https://www.pe­nize.cz/podpo­ra-v-nezamestnanosti

Další odpovědi
ivzez

Pro přiznání podpory v nezaměstnanosti je potřeba
získat prací nebo SVČ alespoň 12 měsíců důchodového
pojištění v uplynulých dvou letech.

Nesplní-li žadatel o podporu potřebnou dobu pojištění poslední
pojištěnou činností, započte se i doba z dřívějších.za­městnání.

Podpora se ale vždy vypočte pouze z posledního zaměstnání
(i kdyby v něm člověk nesetrval ani celý měsíc a bylo by nutné
použít pravděpodobný výdělek).