mrblackwell

Výpočet podpory v nezaměstnanosti.

Nastoupil jsem do zaměstnání kde pracuji 3 dny a uvažuji zkončit ve zkušební době.Jak mě bude spočtena podpora když se vypočítává z průměrné mzdy z posledního zaměstnání a tam jem byl jen tři dny?Před tím jsem pracoval 10 let v jednom zaměstnání + tři měsíce odstupné.Bude se tedy počítat z té průměrné předchozí?Předem děkuji za odpoved´

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nebude se počítat ze zaměstnání, kde jste pracoval 10 let.

Pokud nepracujete déle než 6 měsíců tak nedostanete nic.

Další odpovědi
Miroslavst

Nevím jestli to po všech změnách ještě platí, ale platilo, že se to počítalo z předpokládané mzdy.
Pokud tedy bys byl jen tři dny ale za celý měsíc bys měl třeba 20.000, tak z těch 20-ti
Mimochodem švagr si takto vylepšil podporu, kdy mu dali minimum, protože taky minimum vykazoval jako soukromník. Pak nastoupil na dvě hodiny do práce a šel pryč. Podporu mu vypočetli z předpokládaného výdělku co by tam měl, byť tam byl jen ty dvě hodiny.

maza75

Podpora se Vám vypočítá z pravděpodobného průměrného výdělku. Pro to, aby Vám byla přiznána podpora v nezaměstnanosti musíte splnit podmínku odpracovaného roku za poslední 3 roky.