Marunka

Odstupné-výpočet??????

Odstupné se počítá z průměrného výdělku-hrubého?
Co se z něj platí? Daň, sociální, zdravotní?

Nejlepší odpověď
standa

I.
Pro stanovení odstupného je rozhodný průměrný výdělek zjištěný pro pracovněprávní účely, který je platný pro zaměstnance v době skončení pracovního poměru; jde o průměrný měsíční hrubý výdělek vypočtený za předcházející čtvrtletí.

II.
Odstupné poskytované při organizačních změnách podléhá dani z příjmů ze závislé činnosti, je zdaňováno jako jiná mzda (je součástí příjmů zahrnovaných do daňového základu příslušného kalendářního měsíce).

III.
Z odstupného se neodvádí zdravotní ani sociální pojištění!