Avatar uživatele
anonym

výpočet odstupného

po vzájemné dohodě ukončuji pracovní poměru s odstupným k 31.12.10. V prosinci mám jít na operaci, tudíž budu muset marodit a tak mě zajímá, jak se mi bude vypočítávat odstupné, když se bere za poslední 3 měsíce, ale já budu určitě celý prosinec marodit

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4243 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Jambalaya

Odstupné k 31.12.2010 bude vycházet z průměrné měsíční mzdy za poslední ukončený kvartál tzn. od 1.7.2010 do 30.9.2010. PN nemá na výši odstupného žádný vliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Odstupné se stanoví z průměrného měsíčního hrubého výdělku za tzv. rozhodné období, kterým je vždy PŘEDCHOZÍ kalendářní čtvrtletí (§ 354/1 zákoníku práce)

Protože váš pracovní poměr skončí 31.12., tak předchozím čtvrtletím je třetí čtvrtletí a tudíž se nemusíte trápit s prosincem :-)

Btw. i kdyby se čistě hypoteticky započítával měsíc, ve kterém byste marodila, tak by to průměr neovlivnilo, protože se do výpočtu nezapočítávají ani dny nemoci ani ´příjem´ v podobě nižších nemocensklých dávek.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast13h18.aspx

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
standa

Koukám, že máme v neděli podvečer stejné koníčky :-) a trefili jsme se se svými odpovědmi do téže minuty..., dobrý co ?

před 4243 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony