výpočet odstupného

po vzájemné dohodě ukončuji pracovní poměru s odstupným k 31.12.10. V pro­sinci mám jít na operaci, tudíž budu muset marodit a tak mě zajímá, jak se mi bude vypočítávat odstupné, když se bere za poslední 3 měsíce, ale já budu určitě celý prosinec marodit

Odpovědi
Jambalaya

Odstupné k 31.12.2010 bude vycházet z průměrné měsíční mzdy za poslední ukončený kvartál tzn. od 1.7.2010 do 30.9.2010. PN nemá na výši odstupného žádný vliv.

standa

Odstupné se stanoví z průměrného měsíčního hrubého výdělku za tzv. rozhodné období, kterým je vždy PŘEDCHOZÍ kalendářní čtvrtletí (§ 354/1 zákoníku práce)

Protože váš pracovní poměr skončí 31.12., tak předchozím čtvrtletím je třetí čtvrtletí a tudíž se nemusíte trápit s prosincem 🙂

Btw. i kdyby se čistě hypoteticky započítával měsíc, ve kterém byste marodila, tak by to průměr neovlivnilo, protože se do výpočtu nezapočítávají ani dny nemoci ani ´příjem´ v podobě nižších nemocensklých dá­vek.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast13h18­.aspx

standa

Koukám, že máme v neděli podvečer stejné koníčky 🙂 a trefili jsme se se svými odpovědmi do téže minuty…, dobrý co ?