bedunka

Když dám v práci výpověd ze zdravotních duvodu bez odstupnýho dá mi UP peníze?

Chtěla bych odejít na dohodu aby mě nevyplácel.Stačí že mě tu zatím nechá bydlet.Dostanu tam něco nebo si budou myslet že jsem něco dostala a nic mi nedaj?

Nejlepší odpověď
meTTax

Dobrý den,
rozhodnete-li se k ukončení pracovního poměru dohodou a nenastoupíte-li do další práce, je třeba se nejpozději do tří pracovních dnů po skončení zaměstnání zaregistrovat na úřadu práce.

Nárok na podporu v nezaměstnanosti vám vznikne, pokud jste odpracovala alespoň 12 měsíců během posledních tří let.

Zůstávám s pozdravem.

Další odpovědi
anonym

pokud odejdete dohodou, což je zpravidla vlastní žádost o ukončení prac. poměru, tak počítejně s minimální procentuálním výměrem podpory (jen 45 proc. místo 65 procent).
Od loňska se změnilo hodně věcí v zákonech.
Kdo sám podá výpověď nebo odejde dohodou, dostane nižší podporu. Ve standardní výši mu podpora zůstane jen tehdy, jestliže šlo o „vážné důvody“ .
Nechte si dát výpověď ze zdravotních důvodů § 52 ZP, to je bez odstupného (§73 ZP). Spíš si myslím, že zaměstnavatel se bojí dát výpověď ze zdr. důvodů, aby neměl popotahovačky v pozdější době, kdyby se prokázal prac. úraz.
ZP-zákoník práce.

anonym

pro upřesnění je u otázky diskuze, takže není třeba vnitřní poštu.