jaymes

Proč se nevyplácí mzdy?

Proč dneska někteří podnikatelé-vykořisťovatelé nevyplácí mzdy?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože jiní podnikatelé – vykořisťovatelé jim neproplatili faktury za výrobky, služby…

Další odpovědi
cukrar

Protože mají zaměstnance, kteří si to nechají líbit a píšou po různých poradnách, kde jim nikdo neporadí.

Mirdas

Protože to jsou většinou bývalí komouši a jejich potomci co si najednou hrají na kapitalistu podle svých zvrácených úvach a nehodlají přiznat že opravdový kapitalismus máme za humny { Německo, Rakousko } aby si od tud vzali příklad!

anonym

Proč?Protože naší zákonodárci v devadesátých letech dopustili to, ŽE NEPLATIT JE NORMÁLNÍ.Takže jedna firma neplatí druhé a druhá zase třetí a tím pádem vzniká druhotná platební neschopnost.
To je jeden aspekt a druhý je ten, že někteří podnikatelé se chtějí mīt lépe než jejich zaměstnanci a tak jim nedají výplatu, aby sami měli na drahá auta či dovolené.
A tímto jevem se dostáváme k tomu co nás učili ve škole KAPITALISMUS JE VYKOŘISŤOVÁNÍ ČLOVĚKA ČLOVĚKEM.

klumprt

Buď na ně nemají peníze v důsledku nemoudrého hospodaření (smrdí to konkursem) nebo v důsledku druhotné platební neschopnosti, anebo považují za důležitější jiné výdaje.

lexx

že prej ňakej kapitalismus ? dávno nikde neexistuje, jen pivní Pepa věří na bubáky a objevuje hemériku ve XXI. století, vyspělý svět je jinde, je to zamínka jak zametat s lidma, zaměstnancama (bezdůvodný vyhazov z práce, zacházení pod psa, mizerné mzdy nebo žádné, strašák nezaměstnanosti, chudoby) komanč měl viset již v r.1990, nikdy se nezmění, dneska pozdě.

anonym

podnikatel si chce také někdy koupit nové auto, chce jet minimálně dvakrát ročně na dovolenou do Thajska. teď až budou EET, tak to už nebudou mít vůbec, protože bude muset zaplatit daně, což bude čára přes rozpočet a kde mají pak na ty výplaty zaměstnanců vzít

Kura

Příspěvek smazán administrátorem.