Kura

Mam narok na proplaceni dvou svatku za kveten 2013 pri fixni mzde ?

A jak je to s fondem pracovni doby ? Muze me ho ucetni pocitat jako 184 hodin nebo muze brat jen 168 hodin ?
Doplňuji:
Autacek : Takze podle tebe, kdyz mam fixni plat xx.000,– kc, tak ten dostanu a k tomu mam narok jeste na zaplaceni dalsich 16 hodin za svatky ?

Odpovědi
mosoj

Máš měsíční plat. Pokud svátky připadly na všední den, tak nepracuješ ale plat bereš a do fondu pracovní doby se započítává 16 hod svátku. Tedy 168 + 16.

Pokud svátek vyjde na so, ne, či tvůj den pracovního volna nebereš nic a do fondu pracovní doby se nic nezapočítává. O žádné hodiny jsi nepřišla.
Toto platí i při hodinové mzdě.

autacek

Pokud svátky připadly na jinak všední den, tak ti budou zaplaceny jako bys pracovala, pokud připadly na sobotu s nedělí, tak nedostaneš navíc nic.
Doplňuji:
Ne, pokud jsi ten den nepracovala, tak se na něj bude pohlížet jako bys pracovala, tedy dostaneš stejnou mzdu, jako by svátek nebyl. Ale nedostaneš nic navíc, proč taky, když si měla volno. Chová se to „podobně“, jako bys měla placenou dovolenou.

arygnoc

nie.
máte nárok iba ma príplatok za prácu vo sviatok.
do fondu pracovnej doby sa počítajú i sviatky (akoby ste pracovala), pokiaľ je ten deň dňom pracovným.

rigormortis

Za svátky náleží náhrada mzdy (denní osmi hodinový průměr za poslední tři měsíce)…pracovní konto: zaměstnavatel musí vždy proplácet přesčas minimálně 25% navíc, ovšem nemusí je platit hned, může posledních 25% z přesčasu proplatit při výběru pracovního konta…tady je spousta variací, je to celkem volné, ale vždy ti musí nakonec proplatit celkem 25% navíc za přesčas (tyto peníze ti nemohou propadnout)!!
A fixní mzda? Musí ti uznat přesčasové hodiny…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/diskuze/zpra­va.aspx?id=468594

ivzez

Náhrada mzdy se nepočítá za poslední 3 měsíce,
ale z předchozího kalendářního čtvrtletí
(za svátky v květnu by šlo o průměr z ledna až března).

Státní svátky, za něž náležela náhrada mzdy,
se započítávají jako odpracovaná doba.
Doplňuji:
V případě fixní mzdy (plat je jen ve státní sféře)
někteří zaměstnavatelé nevyplácejí za svátek náhradu mzdy,
zaměstnanec obdrží fixní mzdu (nekrátí se o svátky).

Za práci ve svátek zaměstnanci náleží dosažená mzda
plus placené náhradní volno.

Příplatek by náležel teprve v případě,
že by zaměstnavatel neurčil čerpání náhradního volna
v následujících 3 měsících.

autacek

Tazatelku nemaťte, nepíše že by ve svátek pracovala ! Z toho dotazu očividně čiší, i dle fondu pracovní doby, že by chtěla zaplatit mzdu a ještě něco navíc přidat, protože byl zrovna v kalendáři svátek. Takových nápadů už jsem zažil…

autacek

Tazatelku nemaťte, nepíše že by ve svátek pracovala ! Z toho dotazu očividně čiší, i dle fondu pracovní doby, že by chtěla zaplatit mzdu a ještě něco navíc přidat, protože byl zrovna v kalendáři svátek. Takových nápadů už jsem zažil…