Odpovedi18

Jak to, že mi neproplatili dovolenou?

V práci jsem začínal ke konci ledna a skončil jsem 1.listopadu.. zbývali mi 4 dny dovolené ty jsem si vyčerpal ke konci měsíce kdy jsem měl skončit.. do výplatní pásky mi to započítali, ale zase strhly.. mám na ty 4 dny právo nebo ne?

Nejlepší odpověď
ivzez

Proplatit lze pouze nevyčerpanou část dovolené při skončení zaměstnání.

Vy jste pro zaměstnavatele neodpracoval celý kalendářní rok,
proto Vám nevznikl nárok na celou roční výměru dovolené.

Jestli jste nastoupil v průběhu ledna, nevznikl Vám nárok
za leden, nárok nemáte ani za měsíce listopad a prosinec.

Za letošní rok máte nárok jen na devět dvanáctin roční výměry dovolené.
Při roční výměře 20 dnů Vám vznikl nárok na 15 dnů dovolené, při výměře
25 dnů by šlo o 18,5 nebo 19 dnů dovolené (podle toho, jak se u Vašeho zaměstnavatele dovolená zaokrouhluje).

Pro posouzení situace → jestli jste na ty čtyři dny měl nebo
neměl nárok, byste musel uvést přesná data nástupu a ukončení
zaměstnání. (Obvykle se končí 31. října, nikoliv 1. listopadu.)

Další odpovědi
led

Pracovali ste necelý rok. Máte nárok na alikvotnu časť z dovolenky, za každý mesiac j1/12 (jednu dvanástinu) riadnej dovolenky.
Presnejšie vám to vypočíta ivzez.