Avatar uživatele
RomanSp

Nemám splněný fond odpracovaných hodin. Navýšili mi počet neodpracovaných. Je to OK?

Jak to pochopit? Mám za minulý měsíc nesplněný fond odpracovaných hodin. Chybí mi 15 hodin. Ve mzdě to mám doplaceno do minimální mzdy, ale hodiny tam mám také navýšené do fondu. Je to OK? Neměla by být minimální mzda doplacena jinak než navýšením neodpracovaných hodin? Dle rozvrhu směn jsem všechny odpracoval, ale bylo toho málo. Podle paragrafu 111 Zákoníku práce musí zaměstnavatel doplatit mzdu do minimální výše.

Zajímavá 0 před 1602 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Mě to taky přijde divný. Je vcelku fuk, jestli e min. mzda za hodinu, nebo za měsíc, ale měla by být za plnou odpracovanou dobu. Pokud hodiny chyběj, měla by být krácena stejně, jako komukoli jinému.

To by pak zaměstnanec nemusel chodit vůbec… Kde by pak byla nějaká spravedlnost?

Doplatit do minimální mzy, ovšem v závislosti na tom, jestli jsou odpracovány všechny hodiny fondu pracovní doby. Jinak by nikdo do práce nechodil a žil by z min. mzdy.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kazatel

Ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… minimální mzda nejni za měsíc, ale za hodinu, takže jestli jseš placenej za hodinu, nevím proč ti to dopláceli do minimálky, nějaký divný …

… po doplnění: přesně v tom paragrafu se píše, že se v tvém případě jedná o HODINOVOU minimální mzdu, asi máš dobře školenýho a prachatýho zamětnavatele, nebo s dobrou účetní …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Jak kde a u koho…

Mám fix i kdybych se neukázal celej měsíc.

Upravil/a: jáára

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
RomanSp

Tak já to tedy znovu shrnu. V prac. smlouvě mám mzdu ve výši celkové měsíční minimální mzdy. Žádná výše hodinové mzdy. Zaměstnavatel mi napsal směny na měsíc dopředu, ale bylo jich málo a nenaplnil se mi fond hodin. Proto mi doplatil mzdu do výše minimální mzdy stylem, že mi připsal fiktivní hodiny navíc, aby mi naplnil fond. Je to takto v pořádku, nebo to mohl doplatit i jiným způsobem, třeba napsáním odměn, prémií a pod., které jsou součástí minimální mzdy. Např. příplatky za sobotu, neděli, noc a svátky součástí minimální mzdy být nemohou a musí se připsat tak říkajíc navíc.

před 1601 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kazatel

Kua, kdo zase změnil text tak, že má odpověď je pak zcela opačná?

před 1602 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Ani předtím nebylo jasné, zda odpovdáš ne „Je to OK?“, nebo na „Neměla by být…?“
Nech se udělat moderátorem a upravuj neotázky na otázky sám.

před 1602 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tahle otočení otásky mě taky dovedou vytočit. Aneb… jak udělat z druhých idioty…

před 1602 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… podívejte se na historii úprav otázky, quentos jen zvýraznil nadpis, znění otázky nechal stejné: https://www.od­povedi.cz/his­tory/question/289089

před 1602 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já se díval. Otočil to sám tazatel.

před 1602 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
RomanSp

Já nic neotáčel. Jen jsem do otázky doplnil poslední 2 věty. Protože jsem to psal včera z mobilu a ten mi nedal možnost odpovídat na mnou položenou otázku, dal mi pouze možnost otázku editovat. Asi to nějak osekalo možnost odpovídat z mobilu na vlastní otázky.

před 1601 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Odpovídat na své otázky nemůžeš, můžeš jen přispívat do diskuse.

před 1601 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
RomanSp

Přes mobil to nešlo. Jediná možnost, co mi to nabídlo bylo upravit otázku. Tak jsem tam jen připsal ty 2 poslední věty, které jsem původně chtěl dát jako příspěvek.

před 1601 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek