Avatar uživatele
tonda-72

Mzda za odpracované hodiny

Dobry den, odpracoval jsem 220hod.ale zamestnavatel mi zaplatil jen 150 hod. Když jsem se zeptal proč řekla mi účetní,že mi je pokrátil vedoucí a to i sobotu. Ten se mnou o tom nechce diskutovat.Má na to právo a na koho se mám obrátit. Děkuji Tonda
Doplňuji:
inspektorad je úrad prace? f. mame v praze ale pobočku s vedoucím pro Brno v Brně. Tak kde si mám stěžovat? Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, greycell před 4559 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jediná má rada je,kontaktovat inspektorát práce v místě působnosti zaměstavatele.

Něco tom říká následující : Snížení mzdy

Mzda stanovená smlouvou

Pokud máte mzdu stanovenou přímo v pracovní smluvě, případně platovým výměrem, který tvoří dodatek ke smlouvě (a je tedy podepsán jak Vámi, tak zaměstnavatelem), nemůže zaměstnavatel jednostraně bez oboustranně podepsaného dodatku mzdu snižit.

Pokud k tomu dojde připravte si podklady – zejména výplatní pásku a pracovní smlouvu s vyměřenou výší platu (případně pásku z minulosti, kdy byla vyšší mzda vyplácena) a kontaktujte oblastní Inspektorát práce. Ten má mimo jiné ve své agendě: kontrolu povinnosti v pracovněprávních vztazích včetně právních předpisů o odměňování zaměstnanců, náhradě mzdy nebo platu ..

Mzda stanovená v mzdovém předpisu

Jestliže je výše mzdy upravena v mzdovém předpisu, může jí zaměstnavatel jednostranně snížit.

Prémie a osobní ohodnocení

Zaměstnavatel může zpravidla odepřít nenárokové složky mzdy jako jsou prémie (záleži na tom jak je upraveno ve smlouvě a směrnicích).

Drape,proč toho hocha(muže) odrazuješ od jeho práva,tím,že píšeš tak,jak píšeš? Nemysli si,že inspektorát na takové zaměstnavatele nemá „bič“ !

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Právo a stěžovat si je jedna věc, realita dneška však druhá. Samozřejmě můžete si stěžovat, popřípadě jít až k soudu. Soud by jste asi vyhrál, ale konečný efekt bývá opačný než by jsme chtěli

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fablen

pokud si budete na inspektorátu stěžovat, okopírujte si docházku (je-li to možné), aby jste mohl dokázat, kolik hodin jste skutečně byl v práci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Jen poznámka: To že byl zaměstnanec v práci neznamená, že skutečně práci vykonával.

U nás na škole učitelé, kterým nevyšla dovolená na celé prázdniny (vybrali si ji v roce třeba na nemoc) tak museli chodit do školy, seděli v kabinetě a dloubali se nudou v nose.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Prvořadá otázka je, jak je postavená smlouva. Jestli jsi placený za hodiny nebo jinak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek