Avatar uživatele
phirana

Poradíte, co mám dělat, když zaměstnavatel nedodržel ústní dohodu a nechce ukončit můj pracovní poměru k 31. 1. 2017?

Dobrý den jsem zaměstnán a chci odejít dohodou ke e dní 31.1 2017 mluvil jsem se zaměstnavatelem říkal země pustí natož aby mě držel nedal jsem to písemně pouze z ruky do ruky a teď mě zamestnavatel říkal že chce zamě náhradu co mám delat

Původní neotázka
Odchod dohodou

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2625 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Dohoda je oboustranný právní akt a z popsaného plyne, že za prvé nic nemáte písemně a za druhé, že druhá strana s dohodou nesouhlasí a tudíž nelze považovat dohodu za dohodu.
Co nejdříve tedy podat písemně s potvrzením o převzetí výpověď, kde činí výpovědní lhta 2 měsíce a počíná běžet prvním dnem následujícího měsíce, tedy od 1.2.2017 a váš pracovní poměr skončí 31.3.2017.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Jak vidíte, nedá se na ústní příslib zaměstnavatele spoléhat.
[Dohoda o rozvázání pracovního poměru vyžaduje písemnou formu.]

Nyní můžete písemně požádat o rozvázání pracovního poměru
dohodou, ovšem pokud zaměstnavatel nebude souhlasit, budete
muset dát výpověď a odpracovat celou výpovědní dobu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kura

Bohužel se tato ústní dohoda dá vymáhat leda soudní cestou, takže jste do budoucna získal poznatek, že co není na papíře, jako by se neřeklo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

A co ti brání odejít ? Peníze stejně nemůžeš očekávat, když chceš ukončit pracovní poměr. A když už jste se dohodli tak to nemůže vzít zpět. Záleží přece hlavně na tobě jestli se necháš manipulovat nebo ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek