phirana

Poradíte, co mám dělat, když zaměstnavatel nedodržel ústní dohodu a nechce ukončit můj pracovní poměru k 31. 1. 2017?

Dobrý den jsem zaměstnán a chci odejít dohodou ke e dní 31.1 2017 mluvil jsem se zaměstnavatelem říkal země pustí natož aby mě držel nedal jsem to písemně pouze z ruky do ruky a teď mě zamestnavatel říkal že chce zamě náhradu co mám delat

Původní neotázka
Odchod dohodou

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Dohoda je oboustranný právní akt a z popsaného plyne, že za prvé nic nemáte písemně a za druhé, že druhá strana s dohodou nesouhlasí a tudíž nelze považovat dohodu za dohodu.
Co nejdříve tedy podat písemně s potvrzením o převzetí výpověď, kde činí výpovědní lhta 2 měsíce a počíná běžet prvním dnem následujícího měsíce, tedy od 1.2.2017 a váš pracovní poměr skončí 31.3.2017.

Další odpovědi
ivzez

Jak vidíte, nedá se na ústní příslib zaměstnavatele spoléhat.
[Dohoda o rozvázání pracovního poměru vyžaduje písemnou formu.]

Nyní můžete písemně požádat o rozvázání pracovního poměru
dohodou, ovšem pokud zaměstnavatel nebude souhlasit, budete
muset dát výpověď a odpracovat celou výpovědní dobu.

Kura

Bohužel se tato ústní dohoda dá vymáhat leda soudní cestou, takže jste do budoucna získal poznatek, že co není na papíře, jako by se neřeklo.

luckykubrt

A co ti brání odejít ? Peníze stejně nemůžeš očekávat, když chceš ukončit pracovní poměr. A když už jste se dohodli tak to nemůže vzít zpět. Záleží přece hlavně na tobě jestli se necháš manipulovat nebo ne.