korect

Hledám název filmu o Vinnetouovi. Poradíte?:

Ve filmu se vyskytuje scéna, kdy je na vodní plochu (řeka?) vylit petrolej a ten následně zapálen. Něco mi říká, že se zde vyskytuje též Old Surehand.

Odpovědi
annas

Záleží na tom, kterého hrdinu máte na mysli.

Zapálený petrolej souvisí s Oldem Shattrehandem, Suheranad rovněž, ale trochu jinak.

1. Mohl by to být Poslední výstřel

" Přijíždí Čikarijové s bandity a po Vinnetouově výzvě, aby tuto zemi opustili, se mnoho jejich koní propadá do pasti, kterou zatím nachystal Sam Hawkens. Tím protivníky oslabí a tak bandité, kteří nemají koně, jedou po vorech na řece Rio Pecos, která teče kolem středu tábora – puebla, a Čikariové jedou z druhé strany. Po řece ale už rozlil Old Shatterhand s Apači petrolej, který nyní zapálí a tím mají bandité další ztráty. "

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vinnetou_%E2%80%93_P­osledn%C3%AD_v%C3­%BDst%C5%99el

2. Nebo také i Petrolejový princ, , kde vystpuje Old Surehand, ale jde spíš o podvod s petrolejem. . – ale na do jezera je nalita nafta.
Knižní předloha
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Petrolejov%C3%BD_pr­inc

reika

Vinnetou – poslední výstřel.

paroh77

Podle mě jde o film Petrolejový princ, ale jistá si nejsem.