Avatar uživatele
kapka

Líbil se vám film Masaryk?

Kdo jste viděl, tak jak se vám líbil? Já jsem velmi zklamaná, bohužel špatné recenze jsem si přečetla až po návštěvě kina, jinak bych na to nešla. Myslela jsem, že film s tolika oceněními, bude dobrý. Jak hluboce jsem se mýlila. Historicky je to údajně paskvil, dle odborníků, vlastně nechápu, proč a pro koho ten film vznikl. Pro obdivovatele Rodena a Kaisera a milovníky záběrů mořských vln? Nic jiného totiž film nenabízí. Prvních asi třicet minut jsem myslela, že umřu nudou. :(

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, johana 56, fcoop, redy, briketka10, gagaga, gecco před 2560 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Podívejte se na podobnou otázku
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bude-film-masaryk-nominovan-na-oscara-za-nejlepsi-neanglicky-mluveny-film

Film jsem neviděla, ale četla si recenze. Ne vždy jim sice věřím, kritikové se dívají jinýma očima.

Např. v příloze Víkend MF Dnes čtu slova historika Petra Zídka:

„Celé je to vyfabulované. Už jen na plakátu, který zaplavil Prahu, jsou hned dvě historické chyby proti realitě. Jan Masaryk nekouřil doutníky a brýle nosil jen na čtení.“

Další výtka např. na ztrvárnění postavy Vlasty Buriana. Jeho představitel Javorský se stal jedním z imitátorů. To s projevilo především u scén z Burianova soukromého života. I když Javorský je jinak dobrý herec, role mu nesedla.

Tak to často bývá se skutečnými postavami.

Autor Lukáš Hroní končí článek slovy: „Teď nám po Burianovi berou i Masaryka! Ale my víme své.“

.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Drap Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Neviděla ale kámoška dala recenze, tak asi ani neuvidím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Zvědavý

Měl se líbil. Určitě stojí za shlédnutí. Není docela historicky přesný ale i to u filmu nejde (aspon ne v první řade) Copak film Statečné srdce je bůhví jak historicky přesný ? A stejně je to pecka !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… neviděl, a vzhledem k počtu ocenění rádoby expertů (například na českých lvech) si dovedu představit, že to bude jen ztráta času

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Mě se to líbilo. Překvapilo mě, že si Masaryk tykal s Henleinem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Zřejmě nejsem takový filmový fajnšmekr, ale mě se to líbilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Neviděla jsem ho, když se nikomu
nelíbil, nehodlám ho vidět ani já 😁
Děkuji za otázku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Lamalam, co já jsem slyšela a četla, tak film překvapil mnoho historiků. Bohužel nemile.

před 2555 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

kapka > jo, to je možný, on to totiž není dokument, nýbrž hraný film a ty často s historickými fakty nakládají velmi volně.

před 2555 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

annas > jak souvisí Burian v podání Javorského s filmem Masaryk? Tam nic takového není.

před 2555 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… Bohému jsem zčásti viděl, a mohu říct, že nevim, kdo by se na roli Buriana hodil víc než Javorský … snad ne J.Dvořák, jak navrhovali naši slavní kritici …
… o přesnost ve filmu nejde, to je pravda, ale v případě, že je to pohádka, a ne, když má popisovat život nějaké postavy … takový DETAIL (jak zmiňuje annas ohledně doutníků) je podle mne čistý amatérismus, a díky, řadím jej mezi filmy, které nemusím vidět …

před 2559 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek