Avatar uživatele
devi344

Je pořád filmová cena Oscar záruka kvality?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2927 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Všade, kde ide o peniaze a u Oskara ide, vždy sa hľadá aj proti. Oskar je v prvom rade „súťaž“ produkcie amerických filmov.
Žiaľ, aj v tomto prípade, sa točia veľké peniaze a je tu pri nomináciách cítiť aj „externé“ sily. Nielen umenie, ale aj byznys, aj politika tu zohrávajú svoju rolu. Vtedy aj kvalitné filmy, či výkony tvorcov, hlavne, ak sa dotýkajú pálčivých oblastí, prípadne pochádzajú z nežiaducej krajiny, musia ustúpiť do úzadia.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Měla by být. Je však třeba počítat s tím, že jde vždy jen o subjektivní hodnocení. Z toho vyplývá že i Oskarový film se nemusí spoustě lidí líbit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
xxx3

tak zpravidla na Oscara nedosáhnou vyslovené propadáky, takže určitá záruka obstojného filmu to je, ale nic víc. Řada filmů, která se zapsala do historie, na Oscarech vyšla naprázdno (např. Kubrickovy opusy, které jsou dnes ceněné mnohem víc, než řada zapomenutých oscarových filmů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MobilManiak

To záleží…vždycky jsou odpůrci a zastánci. U nás Český lev získala Kancelář Blaník a hned to někteří kritizují. Jiní ne. Můj osobní názor na Oscary je, že ano, ale jistě budou někteří nesouhlasit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lů18

Občas teda dost koukám, kdo vyhraje z nominovaných cenu, jako nejlepší .. já bych třeba vybrala někoho jiného, ale o můj názor nejde jde o názor a výběr akademie, a jestli se jim zdál jako nejlepší tenhle herec a tento film, no tak to tak musíme brát, ale já se řídím sebou a né výběrem akademie, ale myslím, že nominovaní jsou dost kvalitní. Ten výběr toho nejlepšího mě už nepříjde moc kvalitní

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ApepLarek

NE, není

Nový příspěvek