Kepler

Je vám líto, že nám odešel vynikající herec Jan Tříska?

Někdo ho rád příliš neměl, jiní ho milovali. Já patřím k těm druhým. Jen ta jeho smrt mi připadá hloupá až bizarní. V osmdesáti letech! Věříte tomu, že by to mohla být sebevražda? Já teda ne, vzhledem k charakteru jeho osobnosti.
https://www.sez­nam.cz/zpravy/cla­nek/po-padu-do-vltavy-zemrel-herec-jan-triska-legendarni-ucitel-z-filmu-obecna-skola-37521?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp

Nejlepší odpověď
mosoj

Rozumný člověk na mostě nemůže přepadnout a ani neleze na zídku.
Takže buď byl cvok, že tam lezl v 81 letech a nebo byl cvok a spáchal sebevraždu.
Dokázat se to nyní již nedá. I kdyby byl v peněžní tísni. Takže záleží na podmínkách pojišťovny, zda mu životní pojistku vyplatí.
Charakter osobnosti? Nebyl perzekvován a stejně emigroval. Když se to hodilo, vrátil se.

Přečtěte si diskusi: https://www.no­vinky.cz/disku­se?id=500486&ar­ticleId=/doma­ci/450271-pro-zachranu-trisky-jsme-udelali-maximum-tvrdi-majitel-vyletni-lodi.html&sec­tionId=8

Další odpovědi
bolak

Tomuhle milovat/nesnášet moc nerozumím, lidi který se s ním osobně nikdy nesetkali a znají ho jen z jeho rolí, tak jak ho můžou milovat nebo nesnášet? Maximálně tak jeho hereckej projev..

Ta jeho smrt je bizarní hned z několika úhlů, lidi jsou prý v šoku že umřel, ačkoliv mu bylo 80 let což je věk kterýho se většina lidí ani nedožije. Pak to že umřel po pádu z mostu, a navrch ještě z Karlova mostu, tak už tím se stane v podstatě nesmrtelným a kdyby chtěl skutečně spáchat sebevraždu, tak tohle je asi způsob který by si člověk zvolil, aby nebyl zapomenut, protože o tomhle se bude mluvit stovky let. Pak policejní a novinářská práce, nejdřív veřejnost informují o „skokanovi“, pak se zjistí o koho šlo a zvažuje se pokus o sebevraždu, následně začnou do médií mluvit herci a přátelé zesnulého a policie vydá stanovisko že s téměř stoprocentní jistotou šlo o nehodu, důvod toho náhlého holmesovského osvícení neuvedou. Tak co je tohle za policejní práci, zabavím mobily, ohledám tělo, vyslechnu lidi a vím..vím jestli se u něj někdo pohyboval, vím jestli když padal byl slyšet křik, vím jestli měl odřeniny na hlavě, na zádech, když se smeknul a nebo na rukou, když se snažil za něco chytit…tak jednoduše člověk jentak nespadne. A celý je to prostě podivný, nehledě na to že na sklonku života začne najednou spousta lidí z nějakého podivného důvodu věřit tomu že některé předměty zničehonic fungují jako jakési obří kondenzátory a je možno z nich čerpat jakousi energii…

annas

Pamutuji si ho i z dřívějších filmů, např. Straců na chmelu, hrál i v Zemanovii. Nejvíc si ho vybavuji z pohádky Radúz a Mahulena.

Svíčka mu dohořela, jeho osud se naplnil..

Po emigraci se na něho mělo zapomenout, ale nestalo se tak. Nezapomenutelný pan učitel Igor Hnízdo …

Dnes už se o něm řekne, že patřil k vynikajícím divadelním i filmovým hercům 60. let. Patřil k mým oblíbeným.

Čest jeho památce!

Nebyla jsem si jistá názvy filmů, p které jsem v minulosti viděla.

Zřejmě nehrál ve Starcích, proto poskytla nejen stárnka ČSFD chybné informace.

„Uplatnil se i jako filmový herec. Za zmínku stojí filmy jako STARCI NA CHMELU (1964), RADÚZ A MAHULENA (1970), tady vytvořil postavu Radúze. NA SAMOTĚ U LESA (1976), kde hrál doktora Houdka. V seriálu F.L. VĚK (1971) vytvořil postavu Šebka Hvěvkovského. Roku 1977 emigroval do USA.“
atd.

https://www.csfd­.cz/tvurce/1679-jan-triska/

iceT

Ještě včera jsem četla o jeho pádu z mostu a dnes…
Škoda, jeho hlas byl úžasný.

Muffz

Četl jsem, že měl nějaký rituál na Karlově mostě před natáčením nových filmů. Nešťastná náhoda, určitě ne sebevražda.

briketka10

Samozřejmě je mi to moc líto a dnes večer si pustím online
Obecní školu z YouTube:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hZgcsKWJE­KI

Nyní o panu Třískovi hovoří v Top Staru, ale pro mě
je a bude stejně moje oblíbená Popelka z roku 1969
a jeho píseň Jen kolovrátku zpívej:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=sTLHwziZ­STE

rouzi

Každý tam musíme, spíš nechápu tu klukovinu od osmdesátníka.
Jako herec mi neučaroval.
Rozhodně to nebyla sebevražda.

Jan Kunčar

Osobně si myslím, že nespáchal sebevraždu. Bude mi moc chybět, byl vynikající.

Ušel ventil

Jestli to byla sebevražda nebo neštastná náhoda netuším ,
ale bulvár píše toto-
Je toho na mě moc..... Každý den je něco. Buď hraju, nebo chodím na nějaké rozhovory," stěžoval si Blesku během slavnostní premiéry filmu Po strništi bos v pražském paláci Lucerna. Po tomto interview se pak vrávoravě vydal směrem k autu, které ho odvezlo na hotel…
jako herce si ho pamatuji z Na samotě u lesa a víc mi to jméno neříká , navíc sám si určil domov v USA , asi věděl proč.

marci1

Velký herec-velká škoda! ☹ Nešťastná náhoda, která si vybrala krutou daň. Škoda, že jsme si ho po r. 1977 (po jeho emigraci) pořádně v Česku neužili. Jeho Král Lear to je prostě herecký koncert, opravdové, živoucí představení. Do role dal všechno: fyzično i duševno. ČT art vysílá dnes v 20,30 hod. záznam divadelního představení ( z r.2003 ) s Janem Třískou. Nechť odpočívá v pokoji.

Klaproth

Měl jsem ho rád, nejvíc se mi líbil jako Široko a Šebestián Hněvkovský.

annas > opravdu hrál ve Starcích? Nějak si ho tam nevybavuji.

Kelt

Odešel jeden z dabérů Belmonda, vynikající herec. Pan herec. Jeho umění zůstane jen na filmovém plátně. Velcí herci odcházejí.

zjentek

Čert ví, co se mu honilo hlavou. Třeba si přišel jenom málo zajímavej, co my víme. Karlův most, no, takže teď bude bezpochyby hodně spjatej s tou Prahou.
Byl to záměr, či to bude pouhá náhoda? Zřejmě nikdo neví. Atmosféra, při které je člověk obestřen tajemstvím, je právě tím, co na něj nenechá zapomenout.

Pak mně ještě přijde divná ta část „odešel“. Kam by šel? Nikdo nikam nepůjdem! Bez noh. Jednoduše hyneme- červi, smrad a pak NIC, finito.
Něco o tom vím, pánč na zahradě velmi často pálím ohně, v různých ročních obdobích, v různých částech dne, dělám to už dlouhá létas a nesmírně vše okolo toho vnímám právě proto, abych pochopil, co se „mnou“ bude, takže o proměnách hmoty a energie fakt vím svý ;), určitě mám nadpřirozený talent se do věci vcítit, jsem, čím chci být, vorvaňem, itongem, Evou i Vaškem, ale nejde mně simulovat žádný božstvo, ani andílek se nedaří, takže kdyby „tam“ „něco“ bylo, dávno, hodně dávno už bych si toho u ohně všim, to je jasný a klidně to odpřísáhnu, i bez laboratoře!

Tvrdím, že neodešel. Je po něm.

ivzez

Je. A moc.

Jiří Bohumil

Ano. Je mi vždy líto, když odejde člověk, který ještě mohl přispět ke kvalitní zábavě a poučení mnoha lidí. I v jeho letech.
Ale byla škoda, že emigroval.
Myslím si, že by zde u nás „vytvořil“ více a kvalitnějších rolí, než v Americe. Tam byl, v podstatě, outsaider.
Ale bylo to jeho rozhodnutí a tak třeba i to mu nakonec došlo a tak to na něj možná „padlo“.
Nemyslím si sice, jako někteří, že byl „špičkou“ našich herců, kteří zde u nás působili celý život.
Ale i v těch rolích, které vytvořil ještě po roce 89 u nás, myslím si že exceloval a budeme na něj určitě vzpomínat.
Jestli šlo o náhodu, nebo o záměr, už dnes nikdo nezjistí. Ale přejme mu klid a mír.

vas999

Popravdě řečeno, já jsem ho vůbec neznal. Je možné, že jsem ho v nějakém filmu viděl, ale nevím o tom. To ale nic nemění na tom, že je mi moc líto, že takhle skončil, zvláště, když to byla nehoda (kdyby to opravdu byla sebevražda, tak by mi ho taky bylo líto, ale měl bych alespoň tu „utěšovací formulku“, že se pro to rozhodl sám a že asi měl nějaký důvod, kdo taky páchá sebevraždy jen tak, že?). Naopak moc obdivuji ty záchranáře z Polska, kteří zrovna byli v Praze na dovolené. Myslím, že i tenhle hrdinský čin pomůže zakrýt ten smutek z Třískovy, i když teď, když měl hrát v dalším filmu… Je to zkrátka smutný konec.

Mc Merkurion

… ještě včera jsem slyšel o tom koupání, vzal to teda hopem, asi nejvíc nezapomenu na Igora …

pedol

Zřejmě si pletete ve Starcích na chmelu Jana Třísku s Milošem Zavadilem.
https://www.fdb­.cz/lidi/28520-milos-zavadil.html
Jsou si dost podobní.

Pelosss

**ano **

Darcy

politicky a morálne nie, herecky tiež nie, ale jeho hlas skutočne nemá obdobu a keď počúvam Máj (film) jeho hlasem – ano mal tu ešte ostať a namluvit to celé.
Na druhússtranu , v tejto proamerickej dobe by sa mi tak zhnusil…

Kepler

Názory a projevy mosoje není třeba se zabývat. Už se prezentoval dostatečně.

dudu

Mosoji při Tvojí filolzofii chápu, že to občas přeháníš, ale tentokrát jsi to přímo pokálel.

Klaproth

To nic není. Než na Novinkách zablokovali diskuzi, padala tam o Třískovi mnohem silnější slova.

marci1

Ad „mosoj“: Promiň, ale zemřel člověk a psát o penězích a životní pojistce jistě není vhodné. Emigroval, protože se tady necítil svobodně a nikdy se zpět do Československa ani do Česka nevrátil. Stále žil v USA. ☹

mosoj

Ale to vůbec nesedí. Já jsem peníze na boha nepovýšil !!!!!!!
Kecy o svobodě si nech pro svoje zmanipulované vrstevníky.

Klaproth

Ale povýšil!!! Nikdo jiný, kromě tebe, tady v souvislosti se smrtí člověka o penězích nepsal.

marci1

Doplňuji jen pro info: http://www.czsk­.net/svet/clan­ky/osobnosti/tris­ka.html

Kepler

Klaproth: máš pravdu, ve Starcích nehrál. Ani v epizodní roli. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Starci_na_chme­lu