Denisek002

Helma na kolo

Dobrý den,od kolika let se smí jezdit na kole bez helmy?? předem děkuju za odpověď :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

pokud si všímáš i dospělí jezdí s helmou je to kvůli bezpečnosti, bez helmy jezdí jen ti co riskují
Doplňuji:
ale omyl …nemám vždy pravdu, ale prostě to tak je …to není frajeřinka…pokud nemám helmu nesedám na kolo, protože při dnešním provozu tě někdo sestřelí než se naděješ a co tvoje hlava? Ta to vždy odnese jako první…v mém okolí je hodně případů kdy se jeli JEN projet a už jsem je nikdy neviděla…ach jo…lidi neriskujte…mějte se rádi, aspoň sami sebe

Další odpovědi
venkovan

Copak jezdit s helmou na kole, ale co takhle jezdit na kole s helmou na hlavě.
prakticky rozumný člověk bez ní nejezdí. průšvihů je už dost a dotýkají se i dospělých. jak je to dlouho co jeden z hudebních Tesaříků spadl v Praze ve Stromoce (par bez aut) z kola a za dár hodin zemřel pro úraz hlavy. Uvádělo se, že helma by mu hodně zachránila.

chudst

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/musim-nosit-povine-helmu-na-kolo

>> Do 18 let. <<

Hanulka11 ma ale jako vzdy pravdu: i kdyz je vam 18, neriskujte. Nahoda je blbec, i me jednou zachranila – brzdil jsem idiot predni brzdou z kopce, samozrejme jsem se vymrstil a kolo slo preze me. Kdyzbych nemel prilbu, bylo by to 1000× horsi, nez jen „par“ odrenin, protoze me v te rychlosti stacilo poradne i bouchnout do hlavy a nasledne jsem narazil hlavou o silnici. Stesti, ze jsem ji tenkrat mel a nosim ji neustale, kdyz nasednu na kolo.

dědapetr

Ochrannou přilbu nasazenou a řádně připevněnou na hlavě musí mít při jízdě na kole každý cyklista mladší 18 let.
To je povinnost, kterou ti ukládá zákon.

(odkaz na: Zákon 361/2000 Sb. po změně provedené zákonem č.411/2005 Sb., platné od 1.7.2006: § 58, odst.1: „Cyklista mladší 18 let je povinen za jízdy použít ochrannou přilbu schváleného typu podle zvláštního právního předpisu a mít ji nasazenou a řádně připevněnou na hlavě.“)

http://www.pan­kuzel.cz/pravi­dla/cyklista/cy­klisticka-prilba/

Ella

dokud nejsi plnoletý, tj. není ti 18 let, tak máš povinnost helmu při jízdě na kole mít na hlavě.
Takže od 18-ti je to jen na tobě…

HOMER

No tak já například jezdím od malička a nikdy jsem helmu neměl.Zažil jsem i několik drsnějších pádů a věřte mi,že první co si poraníte jsou končetiny nebo v horším případě pohlavní orgány :O Jinak hranice je myslím do 18 let.

bobrik

To je opravdu zajimavá otázka. Není nikde uvedeno do kolika roků. A to jsem projel co se dalo. Tohle ví jen policajt, který ví kdy může udělit pokutu. Došel jsem k závěru, že to je tajné, buď do patnácti let a nebo do 18let. Jako bych i sám rád věděl.

Rocker

Já jezdím zásadně s helmou,ale často jezdím docela drsný terény,takže mám někdy i strach:-)Ale chápu,že paní,která jede na skládačce na nákup nebude asi mít helmu

anonym

mno, když už zde jsou uvedené případy: jel jsem v naší vesničce po silnici a najednou se mi dostale nákupní taška do předního kola, mě to samozřejmě vymrští a zrovna na stráň, kde je beton a nebýt přilby, tak mám při nejlepším pěkně velkou jizvu na hlavě.
Jinak odpověď-do osmnácti let jste povinnen nosit přilbu.