bolak

Jaký je rozdíl mezi galuskou, pologaluskou a normálním pláštěm?

Takže i galuska se normálně nafukuje? Není možný třeba koupit nějakej plášť, kterej by byl „plnej“? Že by tam nebylo místo na duši, ale byla by tam prostě jen vytvarovaná guma, která by se nasadila na kolo, aby nebylo možný píchnout? Nebo to by potom nejezdilo?

A dá se galuska pořídit i na favorita, nebo je to jen pro závodní kola? A jak to vyjde cenově (plášť vs. galuska vs. pologaluska)?

Nejlepší odpověď
gecco

Galuska – plášť i duše ´v jednom´, nemá klasickou patku a k ráfku se lepí…
Pologaluska a normální plášť, pokud jde o konstrukci, jedno jsou – termín pologaluska se ´laicky´ užívá pro úzké pláště (šířkou podobné galuskám)…
😉
_____________­_______________
Galusky si klidně pořídíš i na Favorita, ale počítej s tím, že si musíš koupit i nové ráfky (nebo raději celá kola), na plášťové ráfky galusku neobuješ.
Pokud jde o cenu, jsou galusky obvykle dražší (2× nejméně)…
___
Plášť vs. pologaluska…
Už jsem ti napsal, že pologaluska je taky „plášť“ – šířku pláště (´balon´ či pologalusku) volíš podle způsobu jízdy – čím užší, tím má menší valivý odpor, ale tím také hůř drží na kluzku a jízda je nepohodlnější…

Další odpovědi
Agneta

„Doplním gecca. Galuska má z uvedených nejmenší tření.“ >>> ReHu se ozvala… fakt super – vždyť to napsal, a mimochodem velmi silně pochybuji, že bys ty mohla gecca někdy vůbec doplnit:DDD

ReHu

Doplním gecca. Galuska má z uvedených nejmenší tření. Odpor 🙂

ReHu

Agneta si asi nevšimla, že gecco poznámku o valivém odporu napsal až v doplnění.

cochee

Já jsem teda jen laik, ale galuska – plášť se všitou duší se mi nějak nezdá… V práci, když jsem viděl chlapy, co přijeli na šichtu na kole na galu a cestou píchli, tak galusku prostě po vyndání „zespoda“ – z té strany, kterou je vevnitř ráfku – rozpárali a hned dávali „latu,“ pak galusku zašili a lepili do ráfu. Žádnou duši vevnitř neměli.

bolak

co to je lata?

bolak

hele, než se to tady zase zvrhne 🙂, když teda galuska=plášť a v něm zašitá duše, tak jak se to pak vyměňuje, když bych třeba píchnul?

ReHu

Když píchneš galusku, měníš ji celou.

bolak

Jo, a kolik stojej normální pláště na favorita, nerad bych byl potom nějak překvapenej… Mimochodem, lišej se nějak kola v průměru/obvodu a nebo jsou všechny stejný? Když budu kupovat plášť, budou po mně chtít nějaký míry? Jsem v tomhle trochu novej 🙂 A jak by to bylo s prací, kdybych mu tam dotáh kolo a řek „dej mi na to nový pláště, cyklobrachu!“, bylo by to v ceně jako když si jdu koupit něco novýho do počítače kde mi to taky zdarma namontujou, nebo si naúčtujou třeba 2 stovky za práci?

gecco

Kapitáne – ta „falcovka“ – my jí říkali plášťovka a dodnes se prodává – http://www.cy­klovape.cz/di­ly-na-kolo/duse-plaste-galusky/galusky-plastovky/plastove/ …
😉

ReHu

Na favorita jo. Já jezdila roky na favoritu s pologaluskama. S „beranama“ a štanglí 😁.
Záleží na rozmeru řádků.

ReHu

Oprava. Ráfků. Tablet byl zase rychlejší a doplnil slůvko sám 🙂
Málem tam byly řádky znovu 😁

Agneta

ReHu > né „řádků“, ale ráfků :DDD

Agneta

Řádky jsou v mrkvích a bramborách ty lopato:D