Avatar uživatele
bolak

Jaký je rozdíl mezi galuskou, pologaluskou a normálním pláštěm?

Takže i galuska se normálně nafukuje? Není možný třeba koupit nějakej plášť, kterej by byl „plnej“? Že by tam nebylo místo na duši, ale byla by tam prostě jen vytvarovaná guma, která by se nasadila na kolo, aby nebylo možný píchnout? Nebo to by potom nejezdilo?

A dá se galuska pořídit i na favorita, nebo je to jen pro závodní kola? A jak to vyjde cenově (plášť vs. galuska vs. pologaluska)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3062 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Galuska – plášť i duše ´v jednom´, nemá klasickou patku a k ráfku se lepí…
Pologaluska a normální plášť, pokud jde o konstrukci, jedno jsou – termín pologaluska se ´laicky´ užívá pro úzké pláště (šířkou podobné galuskám)…
😉
_____________­_______________
Galusky si klidně pořídíš i na Favorita, ale počítej s tím, že si musíš koupit i nové ráfky (nebo raději celá kola), na plášťové ráfky galusku neobuješ.
Pokud jde o cenu, jsou galusky obvykle dražší (2× nejméně)…
___
Plášť vs. pologaluska…
Už jsem ti napsal, že pologaluska je taky „plášť“ – šířku pláště (´balon´ či pologalusku) volíš podle způsobu jízdy – čím užší, tím má menší valivý odpor, ale tím také hůř drží na kluzku a jízda je nepohodlnější…

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

„Doplním gecca. Galuska má z uvedených nejmenší tření.“ >>> ReHu se ozvala… fakt super – vždyť to napsal, a mimochodem velmi silně pochybuji, že bys ty mohla gecca někdy vůbec doplnit:DDD

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Doplním gecca. Galuska má z uvedených nejmenší tření. Odpor 🙂

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

Agneta si asi nevšimla, že gecco poznámku o valivém odporu napsal až v doplnění.

před 3060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Já jsem teda jen laik, ale galuska – plášť se všitou duší se mi nějak nezdá… V práci, když jsem viděl chlapy, co přijeli na šichtu na kole na galu a cestou píchli, tak galusku prostě po vyndání „zespoda“ – z té strany, kterou je vevnitř ráfku – rozpárali a hned dávali „latu,“ pak galusku zašili a lepili do ráfu. Žádnou duši vevnitř neměli.

před 3061 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

co to je lata?

před 3061 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

hele, než se to tady zase zvrhne 🙂, když teda galuska=plášť a v něm zašitá duše, tak jak se to pak vyměňuje, když bych třeba píchnul?

před 3062 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Když píchneš galusku, měníš ji celou.

před 3060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Jo, a kolik stojej normální pláště na favorita, nerad bych byl potom nějak překvapenej… Mimochodem, lišej se nějak kola v průměru/obvodu a nebo jsou všechny stejný? Když budu kupovat plášť, budou po mně chtít nějaký míry? Jsem v tomhle trochu novej 🙂 A jak by to bylo s prací, kdybych mu tam dotáh kolo a řek „dej mi na to nový pláště, cyklobrachu!“, bylo by to v ceně jako když si jdu koupit něco novýho do počítače kde mi to taky zdarma namontujou, nebo si naúčtujou třeba 2 stovky za práci?

před 3061 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Kapitáne – ta „falcovka“ – my jí říkali plášťovka a dodnes se prodává – http://www.cy­klovape.cz/di­ly-na-kolo/duse-plaste-galusky/galusky-plastovky/plastove/ …
😉

před 3062 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Na favorita jo. Já jezdila roky na favoritu s pologaluskama. S „beranama“ a štanglí 😁.
Záleží na rozmeru řádků.

před 3062 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Oprava. Ráfků. Tablet byl zase rychlejší a doplnil slůvko sám 🙂
Málem tam byly řádky znovu 😁

před 3060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

ReHu > né „řádků“, ale ráfků :DDD

před 3062 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Řádky jsou v mrkvích a bramborách ty lopato:D

před 3062 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek