Snoopy1500

Od kolika let mohou jezdit děti na kole bez doprovodu?

Tuším od dvanácti, ale nejsem si jistá. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
meTTax

Dobrý den,

upravuje to § 58 odst. 2 zák. č. 361/2000 Sb. , zákon o silničním provozu.

Zde je psáno, že osoba mladší 10 let smí jet po pozemní komunikaci pouze v doprovodu osoby starší 15 let.
Avšak to neplatí při jízdě po chodníku či cykl. stezce.
Doplňuji:
Zůstávám v pozdravem.

Další odpovědi
anonym

(silniční zákon) par 58 odst. 2 říká: Dítě mladší 10 let smí na silnici, místní komunikaci a veřejně přístupné účelové komunikaci jet na jízdním kole jen pod dohledem osoby starší 15 let; to neplatí pro jízdu na chodníku, cyklistické stezce a v obytné a pěší zóně.

Z toho mi plyne, že od deseti let

DaveR

Bez doprovodu od 10, bez helmy od 18. :)

Larissa

Myslím od desíti. Po školách chodí takový pán a on jednu hodinu vypráví o všech pravidlech, jak jezdit na silnici, značky atd. Druhý den přijde opět a děti z té přednášky píšou, tuším, že nějak až pět chyb může žák udělat, jestli se do tohoto rozmezí vejde, dostane kartičku cyklisty. Ale samozřejmě, že pokud to neudělá, tak i tak může ve dvaceti jezdit na kole… :D:D

Michal Kole

Mám pocit, že od 15, až když mají nějakou „trestní odpovědnost“, za případnou dopravní nehodu.

Broukk

Dobrý den hledám pro děti nějaké odlehčené kolo, nevíte jestli to někdo dělá?

Bob2

Pokud hledáte dětské odlehčené kolo, tak se podívejte na dětská kola WOOM a FROG, dělají kola s váhou už od 5,2 kg.

Broukk

Kde se prodávají? někde na internetu? nebo se mohu někde zajít přímo na ně podívat?

Bob2

Prodávají je v prodejnách i na eshopu obchodu https://cyklos­peciality.cz jsou to odborníci na cyklistiku.