kamila44444

Brzdy u předního kola

Je normální, když u předního kola děla brzda zvuk?

Nejlepší odpověď
mosoj

Není. Pokud je to stále při brždění , mohou být opotřebované brzdové destičky , nebo kotouče. Předpokládám že přední jsou kotoučové brzdy.

Pokud to dělá i mimo brždění tak by to mohlý být zaseklý kamínek mezi krytem brzdy a kotoučem.
Doplňuji:
Jo tak ouha, pokud je to bicykl tak jsem ulétl.

Další odpovědi
Itter

No, mám na kole kotoučové brzdy a ty pískají jak blázen. Většinou je problém v oleji/mastnotě která se dostala na kotouč od řetězu a okolí. Používám hadr s benzínem – na nějakou dobu to vystačí.

Sůwa

Při pohledu na zvolenou rubriku předpokládám, že se jedná o přední kolo u jízdního kola, ne u auta. Pokud brzda vydává zvuk za jízdy, jsou špatně seřízeny čelisti, měly by se dotýkat gumy ( a tím i brzdit ) jen po zmáčknutí brzdové páčky. Seřízení je celkem snadné.