quentos

Co dělat, když vám spadne kolo ze stráně?

Mně se to nikdy nestane, na kole nejezdím. Ale včera jsem šel na procházku do lesa a zastaví mě asi 15letá holka přesně s tímhle problémem. To její kolo jsem nahoru nějakým zázrakem dostal, ale zajímalo by mě, co by byla měla dělat, kdybych tamtudy náhodou byl nešel. Bylo deset večer, tou dobou se do lesa obvykle nechodí. Volat hasiče? Ti by vás s tím asi poslali někam.
Dodatek: než někoho napadne „dojít si pro něj oklikou pod stráň“ – to nešlo, spadlo totiž jen do poloviny, kde se zaklínilo do větví.

Nejlepší odpověď
elkon

Patnáctiletá holka by měla mít dost síly, aby kolo vytáhla sama. Jinak by měla vzít mobil a někomu zavolat.

Další odpovědi
Alesh

Tak to nevím, jak se jí to povedlo, to mi hlava nebere. Když jedu na kole, tak z něj za jízdy nevystupuji a už vůbec ho neházím ze stráně do roští. 🙂
Na jejím místě bych vzal mobil a nejprve zkusit nějakého příbuzného/známého. Pokud to kolo spadne tak, že nelze takto svépomocí vytáhnout, tak určitě je možné volat hasiče. A asi bych se rovnou zeptal, zda to budu platit a případně kolik, je totiž možné, že by tohle mohli chtít proplatit.

aliendrone

Mno, otázka je to zapeklitá, ale jsem aliendrone překrásný, tudiž:

  1. měla si ho vytáhnout sama
  2. pokud nezvládá, měla si zavolat (myslím mobilem ;)) o pomoc někomu, kdo to dá.
  3. pokud nikoho takového nezná, měla zavolat někomu, kdo někoho takového zná (či si to o něm alespoň myslí)
  4. pokud nemá mobil, měla si pro někoho DOJÍT – kolo tam nechat. Moc lidí (natož zlodějů kol), kteří by ho mohli náhodou najít se ve 22 hodin po lese nepotlouká, riziko je přijatelné. :)

NEBO

se na kolo regulérně vyfláknot, naběhnout domů a na rodičovstu žádat (vzhledem k dostatečnému věku) zaplacení řidičáku a zakoupení endura (kategorie malý motocykl)

NEBO… ;) :D :D

agentpv

Takovým křehkým a často nepraktickým holčinám, většinou v růžovém oblečení, jsme říkávali Bárbínky.

Hlada

Holka vymyslí originální způsob seznámení a chlapi řeší, jak dostat kolo nahoru.

dubraro

To byla vhodná chvíle žádat nepeněžitou odměnu 🙂

aliendrone:
Když neumí jezdit ani na kole, tak by jí ten motocykl spadl ze stráně nejspíš taky a dostat ho nahoru by bylo podstatně těžší.

quentos

Hlada: To tak nevypadalo, nemyslím si, že by chtěla o 20 let staršího…

quentos

dubraro: to mě i napadlo, ale naštěstí (pro ni) nebyla příliš můj typ a těch 15 byl můj odhad, mohlo to bejt taky o něco míň a to už by byl průser… ;{)>
Jinak pochybuju, že by to zvládla sama, kolo bylo velký a těžký jako kráva, že jsem měl co dělat i já, a navíc to po stráni klouzalo…