MarkettB

Jakou helmu na kolo pro dítě?

Dobrý den, prosím s jakou helmou pro dítě máte dobré zkušenosti? Já jem dost se dočetla o helmě značky Nutcase (https://www.cy­klospeciality­.cz/helmy-na-kolo-nutcase/)
Máte jí někdo?

Nejlepší odpověď
gecco

Přilba musí:

  • splňovat normu EN 1078 (štítek na přilbě), případně některý z atestů (CPSC, SNELL B90A, CE a AS/NZS)
  • dobře sedět (takže k nákupu si vezmi to dítě – vyzkoušet)
  • další kriterium je, kde jezdíte (obecně doporučuju – zejména pro dítě, přilbu MTB)
  • až to poslední kriterium je design…

😉
Špatnou značkou rozhodně není třeba Scott…
😉

Další odpovědi
Lamalam

My jsme si nechali poradit od cyklo-profíků a koupili jsme dětem helmy Alpina Rocky.

Hlavně si nenech radit od prodejce, ten nemá snahu dobře poradit, ale dobře prodat.

Pella

Být tebou tak si zajdu do prodejny sportovního vybavení, Hervis, Sportisimo, Cyklopoint a takové a poradím se s prodejcem protože ten ti nejlépe poradí.

Jurek

jj my tuto helmu máme pro dcerku, je super, jak na kolo, tak na brusle apod. Byli jsme v těch Cyklospecialitách osobně, dcerka vyzkoušela, která vyhovovala a bylo.

Jurek

jj přesně, ten přístup tam je něco úplně jiného, než v jiných obchodech. Taky jsem koukal, milé překvapení.
Klaproth: :D:D haha

MarkettB

Tak jsme tu helmu Nutsace nakonec koupili taky. Ten obchod Cyklospeciality je super, byli jsme se tam podívat a krom helmy jsme koupili i nové kolo dceři :) Jsou tam fakt profíci. S takovým skvělým přistupem jsme se dlouho nikde nesetkali.

Klaproth

gecco – design až na posledním místě? Zkus to vysvětlt dvanáctileté holce…